register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol. 6   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Viimases otsas on kõvasti demagoogia performance't tehtud. Ühel osapoolel pole lihtsalt muud öelda kui "kas sa pead nr 1 meest rumalaks". Rumalaks ei pea keegi ja targutama ka ei kipu, lihtsalt viimasel ajal on EFI oluliselt soodsamaks-kättesaadavaks muutunud, alati tasub ära kuulata, ka lollis jutus võib olla tera. Paljud kirjutajad ilmselt ei tea, et EMS plokk ei maksa enam 20 000+, vaid 7 000+. Ja WB lambda jms tehnika hinnad on viimasel ajal kiirelt langenud. Raceboy on ju hulga pooltõdesid ümber lükanud ja kuna ta ise sellega tegeleb, siis ju ta teab, millest jutt.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.11.2006 at 10:31
diesel
Blower Camaro ehitus, vol. 6
elektrooniline pritse oli juba ammu tulevaks hooajaks tehtavate muudatuste plaanides. pudeliga sai mehhaanilist äratatud, kuna pump starteri poolt antavatel pööretel veel ei soostunud bensiini pumpama.
pärtlile aga soovitaks küll kirjutada siis kui sooja sees pole ja sel juhul ka asjast rohkem. krt, su enda tehtud teema, püsi siis sisu tekitamisel ikka pealkirja poolt viidatet raamides.
ei midagi isiklikku. sorry.
23.11.2006 at 10:49
Gsinut
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Njah, kui nad EFI kasuks otsustavad, siis loodetavsti on selleks mõni lähinaabruse tuntud toode, näiteks Hestec, mille seadistamisel on konkreetne kogemus inimestel olemas ja mida üks mees üle kümne aasta teinud on. Lihtsalt ohutum kallile mootorile, kui seda seadistab mees, kes midagi teab asjast ja teeb seda korralikus pingis. Parem ikka kui mingi Elmar Kapa-Kohilast, kes enne kolme mootorit seadistanud (kurat seda teab veel mis tulemusega) ja arvab, et on kõva käpp.
Erkki mootor pole minuarvates low-budget ja sestap ei peaks otsima odavamaid variante, vaid parimaid ja mugavamaid.
23.11.2006 at 11:04
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Niipalju, kui targemad on viitsinud sellest jutustada, olen aru saanud, et nende ajudega kah sedasi, et kallis hind ei tähenda automaatselt paremat toodet. Häälestamiskogemus saab olla määrav siiski konkreetse aju panekul konkreetsele mootorile. Kui palju süütenurka vms panna, on siiski kinni mootoris, mitte ajus. Ja Soomes ei ole Hestec bigblockil midagi nii väga levinud asi. Häälestamine siiski mootorispetsiifiline asi. Nt eri põlemiskambri tüüpidega on eelsüütenurgad vägagi erinevad.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.11.2006 at 11:18
Raceboy
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Sry Ardo, siin paned sügavalt metsa. Hestecil puuduvad selle mootori käitamiseks väga olulised omadused. Esiteks protsessori arvutusvõimsus, mis tähendab ebatäpset süüteajastust (Hesteci puhul 8sil mootoriga u 6000p, siis hakkavad vead sisse tulema), olematu kompensatsioonitabelite kasutus (parandus: neid polegi).
Kui sul mulle midagi isiklikku öelda on, siis on selleks e-mail, seniks aga soovitan enne ajude teemal nii põhjapanevaid sõnavõtte end asjaga veidi kurssi viia.

____________________________
www.vems.ee
23.11.2006 at 11:33
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Eks see aju ole sellise keskmise hinnaklassi elektroonikajunn, kus tema hind sõltub rohkem tootmismahust ja turustuskanalist kui reaalsete elektroonikajuppide kvaliteedist. Võimalustest ka mingil määral. Hesteci kõrge hinna põhjus pidi targemate sõnul olema mitte mingi erakordne kvaliteet, vaid väike tootmismaht. Eesti puhul määrab ka see, kuskohast konkreetne töökoda oma pisitellimusi teeb (jaepood, tootja jne). Seega maksab ikka aju sisu, mitte hind.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.11.2006 at 11:44 1 edit. Last edited 23.11.2006 at 11:44 by vvt
partel
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Nojah, ei ole ju rääkida viimaste päevade võistlustulemustest, kuna hooajad on läbi ning ka mitte Camaro ehitamisest, kuna see on olnud garaazhis teki all. Tahtsin ainult mõne asja "äärealadelt" öelda. Võiks ikka natuke rohkem kannatlikkust ja tolerantsust ning laiemat silmaringi olla.

Vvt'le ja Raceboyle lohutuseks, et kui omal ajal ülelaadimine päevakorda tuli, siis olin TTICEFI poolt, aga Erkki tahtis ikka blowerit, mis tundub, et oli päris hea mõte. Olen ka lugenud, kuidas automaatkastiga turbomehed stardis turbote spool-up'iga maadlevad, mõnikord lähevad asjad pöördesse alles kuskil 100 meetri peal ja siis on pöördemomendi graafik vertikaalne.

Meil aga, nagu düno näitas, võib momendigraafiku järgi joonlaua õigeks panna. Stardis vähemalt ei tule halbu üllatusi. Ja käivitusraskuste suhtes on meil ideed olemas, nüüd tuleb vaid konkreetne tehniline lahendus välja mõelda.

Stay tuned.

____________________________
_
23.11.2006 at 12:15
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
partel: Olen ka lugenud, kuidas automaatkastiga turbomehed stardis turbote spool-up'iga maadlevad, mõnikord lähevad asjad pöördesse alles kuskil 100 meetri peal ja siis on pöördemomendi graafik vertikaalne.
Stay tuned.

Kui praegust erivõimsust vaadata (kuskil 110-120 hj/l), siis sellise erivõimsusega turboautod puhuvad juba 3000 pöörde peal päris vägevasti. Kui tulevik on muidugi 3000 hj, siis on teised viled ka :burnout


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.11.2006 at 12:25
Raceboy
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Ega blower EFit välista ja vastupidi.

____________________________
www.vems.ee
23.11.2006 at 12:27
rustang
  
Moderator
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Üks argument EFI poolt on sellega suht automaatselt kaasnev logimise võimalus. Võtad pärast sõitu logi ette ja vaatad, mitmendal sekundil oli segu pisut rikas ja kus oli veidi lahja, millal temperatuur oli selline ja kus pööretel ülelaaderõhk saavutas tolle suuruse jne jpm. Rääkimata sisseehitatud launch control'idest jms võimalustest.

EFI häälestamine iseenesest on samalaadne karpa või mehaanilise pritse hälestamisega selle vahega, et ei pea minema mingite düüside kallale vaid modifitseerid läpakas vastavat tabelit.

Olen 2 aastat isetehtud progetava pritsega mässanud ja ei kujuta enam ette, kuidas ilma selleta saab.
23.11.2006 at 13:25
diesel
Blower Camaro ehitus, vol. 6
well, ka datalogger on kunagi täiesti plaanis. ja elektroonilise pritse vallas oli mõte asi endale üksipulgi selgeks teha, et ei peaks kõrvalisele abile lootma, kui tekib vajadus muudatuste tegemiseks.
23.11.2006 at 13:30 1 edit. Last edited 23.11.2006 at 13:30 by diesel
Gsinut
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Ei Raceboy see pole midagi isiklikku. Teiseks sõidavad Soomes mitu väga kiiret V8 mootorit dragi just Hesteciga... minuaurst nad võidavad... või on mu silmad mind petnud. Ju nad on siis lollid!

Edit: Point ei ole selles, et see peab just Hestec olema. Pigem selles, et tegu oleks asjaga, millele oleks korralik ja aastatepikkune know-how kohe käe-jala juures võtta. Ma arvan, et see mootor on liialt kallis, et sellega võiks mingi vend eksperimenteerima hakata.
23.11.2006 at 13:37 1 edit. Last edited 23.11.2006 at 13:40 by Gsinut
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
rustang: EFI häälestamine iseenesest on samalaadne karpa või mehaanilise pritse hälestamisega selle vahega, et ei pea minema mingite düüside kallale vaid modifitseerid läpakas vastavat tabelit.

No nende düüside ja mehhaaniliste asjadega on sedasi, et nad ei arvesta heasti muude näitajate muutumist. Muidu need uued süüte digiboksid (MSD jne) võimaldavad ka igasugu trikke teha sh launch control. Kui kütusesüsteem on piltlikult selline, et pump lööb läbi düüsi pihustitesse, siis mingit ekstreemset täpsust muutuvates oludes sealt pole mõtet oodata, see pole tehniliselt lihtsalt võimalik. Ringrajal sõideti ennevastasti ka selliste vanakooli süsteemidega, kus oli rihmaga käitatav pump ja pihustid tulistasid, mida pumbast tuli (Bosch-Kugelfischer). Praegu kasutatakse selliseid asju ainult vintage-klassides.

Erkkil on auto muidugi ülimalt stiilne ja stiilipuhas - eks see ole ka väärtus omaette.


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.11.2006 at 13:59
rustang
  
Moderator
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
diesel: well, ka datalogger on kunagi täiesti plaanis.
Normaalne pritse logib juba ise kõiki neid väärtusi mida ta teab, ntx minu oma teab igal ajahetkel mootori pöördeid, sisselaskerõhku, sisselaske ja jahtusvedeliku temperatuure, eelsüütenurka, gaasipedaali asendit, pihusti impulsi laiust, heitgaaside hapnikusisaldust. Peast ei mäleta mitu korda sekundis ta seda salvestada suutis aga päris piisavalt. Ja mul on maailma odavaim progetav pritse :) Vajadusel oskab juhtida lisakütusedüüse või vee sissepritset jne
23.11.2006 at 14:17
diesel
Blower Camaro ehitus, vol. 6
seda küll. aga kui juba infi koguda, siis on ju palju muid parameetreid veel auto juures, millega pritsungi aju kokku ei puutu. näituseks oleks väga kaval teada kuidas vedrustus/amordid sõidu ajal käituvad.
24.11.2006 at 10:24
Gsinut
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Vedrustuse seadistamise kohta võib Andrus ehk pajatada, kuidas Seppo autol see analüüsimine käis. Kui ma õigesti mäletan siis filmiti starti mitme kaameraga ja pärast analüüsiti ja seadistati.
24.11.2006 at 11:03 1 edit. Last edited 24.11.2006 at 11:03 by Gsinut
PlyVal64
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Vaata, Newton, nüüd võtsid küll vale asja siit ära! Ja seda kohe tõsiselt. Kui enamus ei suuda ridade vahelt lugeda, ja kahjuks ka Sina, siis kirjutan otse, et kõige lollim lollpea ka aru saaks.
Muudkui jutustatakse igasugusest modimisest, muudkui "parematest" juppidest, talv otsa muudkui "ehitatakse" ja siis tuleb kevad ning mitte ühte sõidumeest pole rajal näha. Pappi pole, autot pole, oskuseid pole, sittagi pole.
Siit soe soovitud Pärtlile, kui teemaalgatajale (Erkkit vist? ei ole vaja õpetada :D): siit edasi pange rõhk raha kogumisele, mitte lollustega tegelemisele. Kevadel veeretage toimiv Camaro Rootsi ja asuge veermikuhäälestust ning kiiret sõitmist õppima. Siis, kui sügiseks (aastaarvu ette ei pane) suudate Camaroga IGA sõidu igasugusel rajal sõita alla 8,5 sekundi, on õigustust edasi "aretada". Alles siis võib öelda, et see tiim on selle auto potensiaali ära kasutanud ja nüüd oleks juurde vaja leida. Hetkel ei käi Eestis mitte kellegi mõistus veel sellest punasest koletisest üle, kõik on vaid teooria. Praktikat on tarvis ja praktika saamiseks tuleb SÕITA. Sõita saab aga igalpool mujal, kui Eestis. Kahjuks. Sinnamaani mõlguta mõtteid veermikust, BBB jäta mõneks ajaks rahule.
Selles suhtes võib Avo 5.0 lõugu lõksutada küll, TEMA on oma "aretatud" auto potensiaali kuhjaga täis sõitnud ning tõestanud iseenda ja auto koostööd/oskust. Lisaks Avole võib ennast ammendavalt tõestanud tegelaseks lugeda vast ka paar bemmimeest ja ühe musta Camaro. Kuigi Eerol on ka "aretamise" haigus küljes, siis vähemalt ühe suve suutis ta ühe auto ja setupiga sõita. Aga Erkkil tuleb veel ennast tõestada, kui ta ei taha "Värnik" olla. Muidu sõidab iga suvaline noor swenson Mathias kolmandiku nõrgema Novaga igast BBB Camarost reaalses võistluses tuimalt üle. 8.804 on ammu ees ootamas...
Priit@ kohati pissed off nendest aretajatest. Ja siis läheb jälle kevadel ilaks, et ainult poolpeeretajad püüavad ühte esimest rõngast stripil põletada... Ja ma usun, et Erkki ei solvu, pole see esimene kord soovitada neil veermikusse panustada;)
24.11.2006 at 13:58
diesel
Blower Camaro ehitus, vol. 6
ply, mida sa nüüd sellega täpsemalt öelda soovisid? äkki paned maakeelde ka, et minusugused lihtsameelsed ja pika taipamisega kodanikud samuti aru saaksid.
24.11.2006 at 14:40
max
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Miks ma ennist pakkusin, et alla 30k ei saa, oli see, et sinna on minu arvates omajagu juppe vaja ning kõik see peab olema väga töökindel, et nii kallist mootorit mitte laiali lasta. Seega ei hindaks siinkohal suvalisi isearetusi, mis "töötavad". Kusjuures ma ei kahtle ühegi eespool sõna võtnud härra pädevuses, tõenäoliselt teate väga palju sellest ja õpetate siis ehk teisigi mitte ütle lihtsalt, et "saab".

Niipalju kui mul hetkel pähe turgatab, siis oleks antud mootori EFile ümberehitamiseks vaja järgmiseid juppe:
* throttle body + mingi vastav sisselase?
* elektrooniliselt juhitav jagaja
* aju
* juhtmestik
* posu andureid
* WBO2
* pihustid
* fuel rails
* kütusepump/-pumbad
* andurite ja kogu selle krempli istallimiseks vajalik töö ning lisakulutused tarvikutele
* esmane seadistamine
* miskit veel kindlasti

Tundus lihtsalt liiga palju asju ja tööd vaja minevat, et alla 30k saada.
24.11.2006 at 14:44 1 edit. Last edited 24.11.2006 at 14:45 by max
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Miskipärast levib ikka (väär)arusaam, et elektroonika on ebatöökindel ja mehaanika töökindel. Elektroonika vastased rõhutavad siin mitu korda sõnu "töökindlus". Eks see on vist nagu usu küsimus.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
24.11.2006 at 14:56
Raceboy
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Ma nüüd selgitaksin maxile siis veel midagi. Töötav tähendabki sedasama, et see töötab ja mitte "väravani". Mis jagajast sa räägid? Jagajat korralikul EFI mootoril pole. Sinu poolt mainitud nimekirjas sialduvad esemed arvestasin juba ammu sisse, vaevu üks otsing tegema vaba teema all, siis saad aru, millest jutt käib.

Minu nägemust mööda ei ole vaja praeguses olukorras mitte rohkem võimsust, vaid praegune võimsus veidi paremni kasutatavaks teha.

Aga pole mõtet siin teemas tõestada, kas on võimalik vms. Erkkiga ma rääkisin, edasi on tema otsustada asjad. Mina olen lihtsalt valmis seda tegema ja ütlen, et see on võimalik, muud midagi.

____________________________
www.vems.ee
24.11.2006 at 15:11
partel
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
Nojah, nagu F1 sari on näidanud on vabalthingavad EFI mootorid 100% töökindlad, küsige kasvõi Kimi käest... ;)

Top Fueli kütusepumba Waterman Super Bertha reiting on 96 gpm ehk 6 liitrit sekundis ja mootori vajadus on parimatel hetkedel u.5 liitrit sekundis, mitu EFI pihustit selleks vaja läheks?

Praegu toidaks kaks Dominatorit ilusti ära, aga karpad on niiöelda läbikäidud etapp, me tahame ikka uusi kogemusi ja oskusi omandada.

Mis elektroonikasse puutub, siis meil on ka programmeeritav süüteboks, mille võimalustest oleme siiani vaid murdosa kasutanud.

Elektroonika on tore asi, niikaua kuni ta persse läheb...

____________________________
_
24.11.2006 at 17:43
Olds
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
partel: Nojah, nagu F1 sari on näidanud on vabalthingavad EFI mootorid 100% töökindlad, küsige kasvõi Kimi käest... ;)

Top Fueli kütusepumba Waterman Super Bertha reiting on 96 gpm ehk 6 liitrit sekundis ja mootori vajadus on parimatel hetkedel u.5 liitrit sekundis, mitu EFI pihustit selleks vaja läheks?

Praegu toidaks kaks Dominatorit ilusti ära, aga karpad on niiöelda läbikäidud etapp, me tahame ikka uusi kogemusi ja oskusi omandada.

Mis elektroonikasse puutub, siis meil on ka programmeeritav süüteboks, mille võimalustest oleme siiani vaid murdosa kasutanud.

Elektroonika on tore asi, niikaua kuni ta persse läheb...
Pärtel- saatsin su mailile ühe inimese kontakti...usun, et on abi

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
24.11.2006 at 17:52 1 edit. Last edited 24.11.2006 at 18:01 by Olds
Raceboy
 
Blower Camaro ehitus, vol. 6
quote:
partel: Nojah, nagu F1 sari on näidanud on vabalthingavad EFI mootorid 100% töökindlad, küsige kasvõi Kimi käest... ;)


Mitu katkestamist on viimase 10 aasta jooksul olnud mootorielektroonika tõttu? Seal probleemiks rohkem olematust töömahust vabalthingavana saadud hobujõud ja pöörded, mis rauale liiga teevad.


____________________________
www.vems.ee
24.11.2006 at 18:07
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol. 6
EFI töökindluse üle vaieldlemise võiks siinkohal lõpetada, täiest mõttetu vaidlus. Kindlasti on see praeguse aja autodel tunduvalt kõrgem kui 30 aastat tagasi. Samamoodi võib nende süüteboksidega mootori õhku lasta, nende kvaliteet meenutab tihti odavaid hiina äratuskellasid.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
24.11.2006 at 22:08 2 edits. Last edited 24.11.2006 at 22:09 by vvt
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol. 6   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.