register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest 2002, millal?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
corvus
Speedest 2002, millal?
mina käisin esimest korda, pole isegi kunagi vaatamas käinud... ja ega vist enam lähe ka
:)

____________________________
Risto; Corvette '79
09.09.2002 at 12:45
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
Vaatasin nüüd neid prr'i pilte ja IMO tuleks neil kodanikel igaveseks õigus mistahes kiirendusvõistluseid korraldada ära võtta - järjekordne turvalisuse puudumine on täielik sigadus nii pealtvaatajate kui ka võistlejate ja sponsorite suhtes. Huvitav kui õnnelikud oleksid näit. Ehituse ABC ja OMV asjapulgad kui nende raha eest korraldatud üritusel traagiliste tagajärgedega õnnetus oleks juhtunud ?

Kuhu need paremal aia taga kükitavad inimesed või rahvamass vasakul pool oleksid saanud/jõudnud joosta, kui mõni masin oleks käest ära läinud ? Mell'iga juhtunu puhul oli lihtsalt pime õnn, et ta suutis masina rajal hoida. Aia ümberkukkumine on veel hullem fuckup.

Võiks ju öelda, et las nad korraldavad kui tahavad ja who cares - pole lihtsalt vaja osaleda aga nii see siiski kahjuks ei ole. Pidu kestab kuni esimese intsidendini ja väga võimalik, et peale seda pannakse kõikidele korraldajatele nii ülejõukäivad tingimused peale, et lihtsalt ei ole võimalik enam sarnaseid üritusi teha, vähemalt samade kuludega mitte mis praegu.
09.09.2002 at 13:02 Last edited 09.09.2002 at 13:02 by peep (Moderator)
madis
Speedest 2002, millal?
Kõik selle foorumi liikmed kes seni on osalenud võiksid üritust järgmine aasta ignoreerida. Lihtne. No replacement for displacement, las nad siis sõidavad rapetega madalaid 20neid.
09.09.2002 at 13:23
rafael635
Speedest 2002, millal?
turva on ja jääb üheks sellise mastaabiga ürituse probleemiks. proovi rullnokkasid vaos hoida, siin ei aita ka elektrikarjus. just see oli ka üks põhjustest miks mina loobusin kiirendusvõistluste korraldamisest. samas tuleb neile au anda, sest rada oli piiratud aiaga (seda ei õnnestunud minul kordagi teha).
kogu selle probleemi lahenduseks näen mina seda, et võtta üks rada (haapsalu oma on minu arust parim) ja ehitada korralik aed ümber koos betoonpiiretega, sest aed hoiab ainult inimesed eemal, aga kui autoga midagi peaks juhtuma, siis ......
speedesti ei saa võrrelda ühegi teise kiirendusvõistlusega eestis vaatajate rohkuse poolest.
aga korraldaja peab ju sponsoritle tagama võimalikult suure kontaktiarvu. samas aga ei toetata sellist üritust piisavalt, et annaks korraldada kriitikat kannatav turva.
seega ootame kuni keegi ehitab korralikud rajapiirded mõnele lennuväljale.

1999 kui käisime hyvinkääl, siis oli piireteks kilelint, finisis oli see rajast umbes 100 m eemal. tähtis on muidugi ka tõdeda, et võistlust vaatasid max 1500 inimest ja kõik nad teadsid mis toimub ja oskasid ka käituda.

meil on selliseid case võimalik korraldada ainult hobi korras, tqhq seltskond tuleb kokku ja sõidab, mingit probllemi, sest eeldan, et siin foorumis lugejad mõistavad neid ohtusid, mis kiirendusvõistlusi varitsevad
09.09.2002 at 13:42
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
rafael, põhim. on Sul õigus aga kõik see korraldajaid ei vabanda, kuna inimeludega ei ole neil mistahes põhjusel õigus riskida ja ikkagi nemad kui korraldajad vastutavad mistahes juhtumi korral.

Ma kahjuks ei olnud sel aastal kohal aga eelmisel aastal olin ja vaatasin ka selle aasta pilte, turva koha pealt oleks saanud paremini asja korraldada ka ilma oluliselt täiendavat raha investeerimata - lihtsalt mitte lubades inimesi parempoolsel rajaserval alla kanalisse ja vasakul aeda rajast kaugemale viies - seal on selleks ruumi pisavalt.

BTW. mis sellest 100 000 kroonist sai ja üldse - mis auhinnad olid ?
09.09.2002 at 14:09 Last edited 09.09.2002 at 14:14 by peep (Moderator)
rafael635
Speedest 2002, millal?
peep, ka sul on põhim. õigus.
mis oli auhindadeks, seda peaks võitjatelt küsima, mina ei tea.
09.09.2002 at 14:28
LaSa
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
quote:
Riho: Küsimus laiemale ringile: kõik teavad, räägivad kuidas Speedestil on korralduse pool mega nõrk, turva olematu jne.jne.
mina käisin seal puhtalt professionaalsest huvist, et vaadata kuidas tehakse asja siis, kui on (ilmselt mitte väga väikesed?) sponsorrahad asjal taga ja korraldajaks mingi nimega firma. Selgus, et suudetakse bs-i korraldada :D
09.09.2002 at 16:20
Crac
Speedest 2002, millal?
Nähes seda kuidas Erkki auto 300m peal külge ette lükkas, kadus mul igasugune soov rajaääres seista.
Samas lubasin endale, et sellisel üritusel kunagi ei osale.
Kiirused olid ju C ja D klassis juba metsikud.
Pointless üritus.

Kristjan
09.09.2002 at 16:24
Speedy Gonzales
Speedest 2002, millal?
quote:
peep: Vaatasin nüüd neid prr'i pilte ja IMO tuleks neil kodanikel igaveseks õigus mistahes kiirendusvõistluseid korraldada ära võtta - järjekordne turvalisuse puudumine on täielik sigadus nii pealtvaatajate kui ka võistlejate ja sponsorite suhtes. Huvitav kui õnnelikud oleksid näit. Ehituse ABC ja OMV asjapulgad kui nende raha eest korraldatud üritusel traagiliste tagajärgedega õnnetus oleks juhtunud ?

Kuhu need paremal aia taga kükitavad inimesed või rahvamass vasakul pool oleksid saanud/jõudnud joosta, kui mõni masin oleks käest ära läinud ? Mell'iga juhtunu puhul oli lihtsalt pime õnn, et ta suutis masina rajal hoida. Aia ümberkukkumine on veel hullem fuckup.

Võiks ju öelda, et las nad korraldavad kui tahavad ja who cares - pole lihtsalt vaja osaleda aga nii see siiski kahjuks ei ole. Pidu kestab kuni esimese intsidendini ja väga võimalik, et peale seda pannakse kõikidele korraldajatele nii ülejõukäivad tingimused peale, et lihtsalt ei ole võimalik enam sarnaseid üritusi teha, vähemalt samade kuludega mitte mis praegu.

Tere, kõigepealt õnnitlused võijatele ja kõigile osalejatel.
Olen jälginud foorumis teemat Speedest ja paneb imestama kui palju kriitilisi kommentaare tuleb mõningate kindlate foorumi liikmete suust. Kuid kas keegi teist võttis näiteks ühendust Speedesti korraldajatega enne võistlust ja andis nõu või soovitas midagi kasulikku? Kindlasti ei teinud seda isand Peep, kellelt kostub kõige enam kriitikat. Kui vaadata varasemate aastate Speedesti tulemusi siis arusaadavalt teeb ju meelehärmi 2001 aasta 7. koht võrreldes haapsalu(99) klassivõiduga! On see äkki kriitika põhjuseks? Ja teiste ütluste ja piltide järgi on ikka mõtet seletada küll!
Kõigile foorumi liikmetele aga jõudu ja edu! Väga loodan, et ühel päeval leiate Te üles Speedesti kodulehelt kontaktaadressi ja valgustate oma ettepanekutest ka korraldajaid. Sündmuseid saab korraldada ainult ühiste jõududega. Tagaselja virisemene, rõhutan virisemine, kindlasti kiirendusvõistluseid ei edenda.
Jõudu ja jaksu!

Speedy Gonzales
09.09.2002 at 17:18
udu
 
Speedest 2002, millal?
kus neid pilte näeb?

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
09.09.2002 at 17:22
rustang
  
Moderator
Speedest 2002, millal?
Speedy - kui kuskil juba osatakse asja korraldada, kas ei oleks lihtsam ise sinna vatama minna mitte oodata, et know-how kandikul kätte tuuakse?
09.09.2002 at 17:27
Taavi
Speedest 2002, millal?
quote:Kuid kas keegi teist võttis näiteks ühendust Speedesti korraldajatega enne võistlust ja andis nõu või soovitas midagi kasulikku?

Väga huvitav suhtumine. Ehk teisisõnu miks keegi ei teinud ära korraldaja(sinu?) tööd?
Ja mul on tunne, et psühhoanalüütikuna sa tööd ei leiaks.
09.09.2002 at 17:27 Last edited 09.09.2002 at 17:40 by Taavi
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
Hell yeah mehed (ja ma ise ka) - miks te ei seletanud korraldajatele, et üle 100 kmh sõitvad autod on ohtlikud ning inimesed tuleb nendest eemal hoida ning, et võib juhtuda, et õli läheb rajale (seda ju eelmisel aastal kohemitte ei juhtunud;)) ja, et pealtvaatajad tahaks süüa ka jne ??? Miks te ometi ei teavitanud eelnevalt sellest korraldajaid ???

Kle Speedy võikesiganes - kui Sul pole isegi julgust oma õige nime all esineda siis pole mõtet sellist lamba juttu siia postitada.

BTW. '99 ma ei osalenud ja eelmisel aastal olin kolmas, Sherlock...:lol
09.09.2002 at 17:34 Last edited 09.09.2002 at 22:43 by peep (Moderator)
corvus
Speedest 2002, millal?
to Speedy Gonzales:
mina võtsin võistlusest osa ja nii kurb kui see ka ei ole ei suutnud ma küll ühtegi peakorraldajat tuvastada v.a. punase vestiga rollerivend, kes mulle ka osaleja jubinad Tulikapõigis(?) kätte andis; ohutuse kohapealt ei osanud ta mitte kõige vähematki rääkida, kuigi ma seda ekstra reedel küsisin; samuti räägiks veel olematust võistlejate koosolekust reedel ja sellest, et stardikoridor meenutas Maksimarketi parklat, kus edasi-tagasi sagis autosid, muidujõmme ja hilinenud võistlejaid (selle kuradi manööverdamise nahka läks täpselt arvestaud bensukogus, mis omakorda põhjustas mootriseiskumise ennem teist ajastarti ja nitro seadistuse p... keeramise) - ja oleks et keegi oleks nagu huvi tundnud, mida kuradit teeb võistleja nr. 70 stardikoridoris c.20 minutit (suured tänud ühele tuvastamata vennale, kes mulle oma mobla laenas, et saaks boksist lisakütuse kohale tuua)!
Samuti räägiks 400 meetrisest vahemaast stardiala ja viimaste bokside vahel, mida päris mitu korda sai oma naisel läbida lasta, et selguks mingigi oletatav aeg ja edasine ajakava (mis jäigi selgusetuks) ja kus ainsaks sidemeheks oli jällegi sama rollerimees, kes aga ei teadnud ei aegu ega täpset stardiaega ütles ainult "sina ja sina starti" - oli siis nii kuradi raske ühe kõlari ja 400 metri juhtme vedamine lõppu + walki-talki mõnele tuvastatavale organisaatorile?
Muideks ma nagu ei näinudki oma autole tehtavat tehnilist kontrolli - 79 aasta ront härrased korraldajad!!!
Elementaarne oleks ka olnud vähemalt ühegi peakorraldaja läbikäik kõigist autodest (näiteks kella 10 paiku) ja enda tutvustamine, et kas või võimaldada tulevaste probleemide troubleshootingut läbi tema.
Palju neid osalejaid seal oli c.40? korrutame 500ga saame 20 000, vähemalt poole sellest oleks võinud meile normaalsete tingimuste loomisele kulutada, või oli see palju tahta?



____________________________
Risto; Corvette '79
09.09.2002 at 17:50
Riho
Speedest 2002, millal?
Corvus - aga miks sa netist ei vaadanud. irw.
Järgmise Speedesti ajal soovitan kõigile hobuste takistussõitu Niitväljale vaatama tulla, vähemalt külm õlu ja rahulik õhkkond on garanteeritud:)
09.09.2002 at 17:58
rustang
  
Moderator
Speedest 2002, millal?
Corvus - jube tuttav tuleb ette, osalesin 2001 ja siis käis kõik täpselt samamoodi!
09.09.2002 at 17:58
rafael635
Speedest 2002, millal?
mis ping-pongi mängitakse, ei saa aru. alati on nii, et ühele meeldib ja teisele ei meeldi.
oma kogemusest võin rääkida nii, et kuula palju tahad teiste soovitusi (mis on seinast seina) otsustama pead ikka ise ja kõikide meele järgi olla lihtsalt ei õnnestu.
kuidas siis aru ei saa, et sellise ürituse puhul on venimine sisse programmeeritud, kui osaleja auto mahlad välja laseb,siis selle koristamine võtab aega, see on ju kõikide huvides. stardi läheduses lasi bike vist mahlad välja, unustas õlikorgi kinni keerata.
et esimene start viibis, seda võis ju oletada, sest asi toimub ju linnas, piisas sellest, et liiklus suleti hiljem kui oli kokku lepitud.
miks speedestil on alati rahavast kui murdu, aga teistel kiirendusvõistlustel ei ole? kas ürituse nimi on nii hea? ei usu. aravn, et korraldajad teavad millal ja kuidas üritusest teavitada.

ma usun, et raadile või haapsalusse saab sama palju rahvast kohale (haapsalus on seda kaks korda tõestatud) küsimus eeltööst=reklaamis
kui raadil on umbes 25 000 pealtvaatajat, kellest enamus ei tea asjast midagi, kuid tahavad näha kiireid autosid ja on valmis kas või keset rada seisma, siis võin ennustada, et samamoodi kukuvad aiad pikali ja on samad mured.
nii kaua kui ei ole õiget raja turvat(aed, piirded, blokid jne) on probleemid kõikidel korraldajatel sama, vahe ainult selles kui suurt rahvamassi tuleb taltsutada.

jutu point ei olnud loopida kivisid korraldajate kapsaaeda, vaid suunata mõtteid kuidas eestis edasi kiirendust arendada. ühendage jõud, ehitage rada (see ei tähenda uue asfaldi panemist, vanu lennuväljasid on küllaldaselt) ja tuld
09.09.2002 at 18:14
Taurus_93
Speedest 2002, millal?
Mis on 1/4 miili võidusöit???
- ilusad ameerika autod, lahe päev ja autasustamised ja möningad pealtvaatajad, kes tahavad ka endale ameeriklasi... Kus oli see Speedestil??? ameerika autodest olid ainult paar väga proffessionaalst sõitjat ja rohkem ei kedagi... Corvettid, Mustangid jne. seisid raja ääres??? Ma isegi ei usu, et korraldaja kasumi sai, niisis mis selle võistluse korraldamise põhjuseks üldse oli???
Speedest rikkus mu päeva.
09.09.2002 at 18:22
anti
 
Speedest 2002, millal?
Ürituste korraldajad jagunevad kahte lehte, ühed on kasumi peal väljas ja teistele on see rohkem hobi. Speedesti mehed tahavad palju pappi ja ruttu, tagades sõitjatele ja publikule vaid hädavajaliku. Millal õnnetus juhtub on vaid ajaküsimus.
09.09.2002 at 18:25
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
Kes ei viitsi ise otsida siis mõned minu poolt meelevaldselt valitud quote'd minevikust ehk pole midagi uut siin päikese all:

2000 a. Speedest:

Mustang GT94 wrote:

quote:
Vaatasin kaks tundi Alfade promomist ja tulin siis ära. Vaatajate arvu poolest annaksime ka ameeriklastele silmad ette. Vahe on vaid selles, et seal minnakse vaatama huvist asja vastu; meil aga sellepärast, et muud teha ei ole. Valus oli vaadata, kuidas stardikoridoris sehkendab mitukümmend punasärklast, autod teevad omaalgatuslikult kummisoojendusi ( ka ninaga rahva poole ), rahvas töllerdab rajal, autod tulevad omal volil rajalt tagasi sama teed pidi, tulemusi ei teatata jne.. See ajalehe artikkel oleks ka võinud olemata olla.

Olen enam kui pettunud ... aga selle eest sai Haapsalu laadal käidud.

Mina:) wrote:
quote:
Quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Vaatasin eile õhtul n.ö. soojenduseks '97 aasta võistluse videot. Paras hullumaja oli see korraldus küll tollal. /.../ ja sajad inimesed otse raja servas töllerdamas.
--------------------------------------------------------------------------------

Speedest 2000 - Deja Vu


aga ma olin siis veel optimist :)

quote:
Asi lihtsalt kuidagi lagunes koost. Tänud neile igatahes ja loodetavasti viitsivad nad asja edaspidigi ette võtta ja kogemustele toetudes paremini läbi viia. Osalemistasu võiks küll vähe odavam olla.


LaSa wrote:
quote:
IMO positiivne, tavakodaniku jaoks ilmselt 95% negatiivne kogemus.. senini pole ma muide ühtegi positiivset kommentaari kuulnud asja & asja orgunni kohta.


2001 speedest:

rafael wrote:
quote:
loomulikult venib üritus. mitu aastat eestis korraldatud kiirendusvõistlusi? 4-5 kogemusi on veel vähe, aga neid tuleb ju juurde. seekord oli esmane juhus, kui keeegi rajale oma õli otsustas ajada.
need kurjad inimesed, kes foorumites ainult vinguvad, teil on ju võimalus sama asi korraldada, sõitjaid oleks ju küllaga.

pärtel wrote:
quote:
Kõige rohkem häiris turvalisus ehk siis selle puudumine. Õuduse tipp olidki need rekkad, olin nii rabatud, et ei taibanud isegi kahe käega peast kinni hoida. Tundub, et nii korraldajatele kui publikule on vaja näidata "And they walked away" laadseid asju enne võistlust...

mrtn wrote
quote:
rafael, ma ei hakka sinuga vaidlema, kes ja kas paremini korraldab. ma osalen suurte ürituste korraldamises paar korda aastas mänedžmendi poole peal, seega tean, mida see tähendab, aga ma toon mõningad tähelepanekud, mis tõesti vajavad välja toomist:
1) parkimise korraldamine: mitte ühtegi ajutist parkimist reguleerivat märki või inimest, ainult ümbersõitu tähistavad. 10 min enne võistluse algust ähvardus ruuporist, et kohe teeme trahvi
2) turvameeskond: tatid ronisid ümber aia, aia alt, aia pealt ja läbi võre, kokkuvõttes oli kari tatte jälle rajal, pildistada ei õnnestunud rääkimata ohutusküsimusest
3) prügikastid/kotid/konteinerid puudusid, kogu jama loobiti sinnasamma, kus seisti, mis on ka loomulik, kuna nii kaugele, kuhu silm seletas, ei paistnud ühtegi recycle binni.
4) kommentaator: ok, tegelt ma mõistan, kuna eestis polegi tegelikult ühtegi vähegi kriitikatkannatavat (rääkimata pädevast) autospordikommentaatorit. kuupsentimeetrid jõuühikuna ja hobujõud soome keeles "hevospaska"(!), see selleks, aga et autode nimed a la "tots stiilf" ja "uiiper"
5) trassi keskele heli ripiiterid, keskel ei olnud "soodsa" tuule korral eriti kuulda.

kindlasti oli midagi veel, mis praegu meelde ei tule. 4. aastal peaks juba midagi õpitud olema eelmistest kordadest, aga kui kriitikat, parandusettepanekuid võetakse isikliku solvumise läbi, siis ei saagi midagi paraneda. rohkem avatust igatahes, jaksu järgmiseks korraks, tegu on siiski ainukese huvipakkuva autospordiüritusega minu jaoks.

rustang wrote:
quote:
Kysimus ei olnud mitte kurjas virisemises, vaid lihtsalt vihjeks. Et järgmisel aastal näiteks paremini teha.
Mina ei oskaks kindlasti niisugust asja otsast lõpuni korraldada. Aga kui keegi tahaks teada minu soovitusi, siis need oleks:
1. teha kvalifikatsioon hommikul varem ära ja rahvale kuulutada yrituse alguseks eliminaatori sõidud.
2. Mõelda hästi läbi, kuidas hoida tempot. See on jama, et kohtunikud otsivad mööda platsi osalejaid taga ja asi seisab. Peaks olema mingi raudne kord/systeem ja kes siis starti hilineb, on ise syydi.
3. Miinusring oli vist liig. Kuigi nt. mina sellest kasu sain, siiski venis osalt ka selle tõttu asi ysna pikaks, ma ei teagi, millal see lõppes, kuna kimasin ise 9-ks Eltoni kantserdile. Arvan siiski, et 9-tunnist asja jaksas vaadata vaid paadunud autofänn.
4. Õlilaigu tekitatud viivitus on paratamatu ja seda võib ikka juhtuda, hea, et asi kyllalt ruttu ära klaariti.

jyrki wrote:
quote:
The traction in the street was horrible, newer driven on such a slippery dry pavement. That the roads right side was lower than the left side didn't help the situation, my rear end was loose all the way to the end of the track and the car didn't like to stay straight. So I decided that since no one was dead at that point there was no sence to drive more. The crowd was so close behind the small fence next to the narrow track and driving at 200 km/h with the tires spinning and 0.6 bar pressure in them for 'handling' if you loose the control wasn't very encouraging.

Spectators safety is one thing that should be handled before anything serious happens. And that can happen in every run, should always prepare for the worst.


417RR wrote:
quote:
Käisin kah siis perega vaatamas nagu viimasel ajal kombeks saanud ja tõesti väike pettumus.Pealtvaatajate nurgast vaadates oli küll nukker. Inimesed(megapaljud neist purjus) surusid ennast vastu vastu võret nagu loomaaias ja kui kellegi sõitja käsi oleks vääratanud kumm lõhkenud või mida iganes oleks .........


BTW. oli ka palju kommentaare stiilis, et oli jah niru aga ikkagi meeldis ehk valdav osa rahvast oli positiivselt meelestatud korraldajate suhtes. Sel aastal tundub, et inimeste kannataus hakkab katkema, kaua võib jama teha ?

Jah - kui Raadile tuleks 20 000 pealtvaatajat oleks asi hullem kui nüüd Lasnamäel. Aga sinna ei tule niipalju inimesi ja seda põhjusel, et korraldaja saab oma võimete piirist aru ja ei korralda asju millest jõud üle ei käi. Got the point ? Loll on see kes vabandust ei leia...
09.09.2002 at 18:27
rafael635
Speedest 2002, millal?
minu point oligi selles, et tehes raadi tasemel, on kohal fännid ja kõik peaks justkui sujuma, sest keegi ei taha palka, ajavõtusüsteem on ehitatud annetustel jne ehk kõige ehtsam mittetulundusühing.
aga kui asi teha kommertsiks, oleksid samad hädad.
esimene kiirendus, mis mina tegin koos kivistikuga oli puhtast entusiasmist, abiks olid porsche klubi ja praeguse carhalli poisid ja veel igasugu rahvast.
järgmised olid huvist asja vastu ja loomulikult ka papi pärast.
vastutus= $$$$$$
mulle meeldib kiirendusvõistlused, ma ei ole kaugeltki nii suur fänn kui näiteks pärtel. loodan et võistlusi korraldatakse edasi ja ei juhtu nii, nagu juhtus lätis
09.09.2002 at 19:00
spinner
Speedest 2002, millal?
Jaa... Kuigi ise sellel aastal osalenud kolmel Raadi kiirendusel (ja ilmselt sõidan ka Nightrace'i), siis eelmise aasta Speedesti külastamine pealtvaatajana osutus nii eemaletõukavaks, et selle aasta Speedestil jäi pealtvaatamine ära, rääkimata osalemisest.

Loodetavasti on järgmise aasta Speedest paremal tasemel.
09.09.2002 at 19:04
Taavi
Speedest 2002, millal?
quote: miks speedestil on alati rahavast kui murdu, aga teistel kiirendusvõistlustel ei ole? kas ürituse nimi on nii hea? ei usu. aravn, et korraldajad teavad millal ja kuidas üritusest teavitada.

Heh, Speedesti rahvahulga võti on asukoht. Esiteks Tallinn on juba mitmeid kordi suurem, kui Tartu või Haapsalu. Ühistranspordiga on väga kerge võistluseni jõuda.
Teiseks tegelikult väga suur osa rahvast olid 8-18 aastased kohalikud lasnamäe poisid. Selle raja ümbruses 1km raadiuses elab tuhandeid inimesi. Keegi ei peagi teadma, et seal midagi toimub. Vaatab aknast välja, või kõnnib kanalist mööda, näeb et liiklus on suletud ja astub ligi, ning vaatab mis seal toimub. Ma olen kindel, et päris suur osa publikust oli nii kohale tulnud.
09.09.2002 at 19:44
rafael635
Speedest 2002, millal?
aga millega sa seletad haapsalus toimunute ürituste rahvarohkust. 99 oli koos grillfestiga, aga 2000 oli rahvast rohkemgi kui 99-ndal.
09.09.2002 at 19:48
Taavi
Speedest 2002, millal?
Rohkem kui 2001 ja 2002 lasnamäel? Mis on täpsed numbrid?
09.09.2002 at 19:54 Last edited 09.09.2002 at 19:54 by Taavi
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest 2002, millal?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.