register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest 2002, millal?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
nostang
Speedest 2002, millal?
quote:
Riho: Küsimus laiemale ringile: kõik teavad, räägivad kuidas Speedestil on korralduse pool mega nõrk, turva olematu jne.jne. Ja seda juba aastaid. Kui asi jama on, miks te siis käite, osalete seal?

Ei saa vist enam öelda ka, et peale selle võistlusi ei ole.
Tahan astuda korraldajate kaitseks välja ja mainida, et siiani asetleidnud vöistlustest oli see siiski parima promo ja korraldusega(wc, tribyyn,piirded). Nagu Rafael ytles, on tegu kommertsyritusega ja seda ei varjata. Eelreklaam, kontaktide arv ja hilisem kajastus meediates on ka mootorispordi edendamiseks paratamatult vajalik.
Kiirendusgurud ja rahvapidude magnaadid vöiksid uhkuse alla suruda ja yhise laua taha istuda, et järgmisel korral oleks yritus parem. Tallinn vajab selliseid" propaganda yritusi" nagu kiirendusautod Kanalis vöi maasturid Lauluväljalul, mis sportlikus möttes ei paku kyll suurimat rahuldust aga viivad ideed "massidesse".
Tänud SS'ile korraldamast.
Priit
09.09.2002 at 00:28
prr
 
Speedest 2002, millal?
quote:
rafael635: minu point oligi selles, et tehes raadi tasemel, on kohal fännid ja kõik peaks justkui sujuma, sest keegi ei taha palka, ajavõtusüsteem on ehitatud annetustel jne ehk kõige ehtsam mittetulundusühing.
aga kui asi teha kommertsiks, oleksid samad hädad.


kuldsed sõnad :)

kui oleks ürituse korraldamine ja pealtvaatamine ainult fännide päralt, siis oleks muresid palju vähem...neid äjukääbikuid on palju, kes 'odot ma ronin rajale, näen kah sinist suitsu ja sumpaotsi' on sitaks. kasutades sõna fännid võime väga kergelt kaasata siia ka rullnokad, kes lihtsalt õllepudel käes lähevad kiireid autosid vaatama. see ei ole fänn.

pigem asjatundja või dragracer oleks sobivam sõna. inimene, kes teab, et rajale ronides võib väga kergelt oma väikesest rosinast ilma jääda, on vähe. võibolla oleks tragöödiliste juhtumite soovimine liiast, aga ega's ennam vist inimesed ei õpi.

inimene, kes tuleb sellist võistlust vaatama, peaks juba alateadvuses endale selgeks tegema, et kui peaks pauk käima, olen selleks valmis ja ei ürita oma ahvikiirust proovile panna, et 'hüppan kõrvale ja asi mutt'.

kui nüüd loopides kive korraldajate kapsaaeda, peama tunnistama, et ka nemad on inimesed ja loodavad, et ka pealtvatajad saavad aru, et asi on tegelikult ohtlik ja püüavad oma turvalisust hoida. keep it real! - 2/3 pealtvaatajatest on võhikud ja just need tahavad näha show'd ja ronivad piirete/aedade peale. ja sellega tuleb arvestada...sest lootus, et vast seekord midagi ei juhtu...pole reaalne

tegelikult võib sellel teemal kirjutada kirjandi/novelli/romaani...loomale niikuinii reaalsust selgeks ei tee...

IMHO on turva viimane, millele mõeldakse.
09.09.2002 at 01:38
foke
 
Speedest 2002, millal?
quote:
Taurus_93:
Speedest rikkus mu päeva.
päev läks siiski õhtusse positiivselt, oli see asi seal kanalis nagu ta oli, 0:0 õhtul tegi südame soojaks
10.09.2002 at 09:37
jyrki
Speedest 2002, millal?
Was there driving last year and one run was enough for me. I do not want to hit the crowd at 200 km/h if everything does not go right. But that's my problem, I guess. This year it was nice to see all the friends etc. and congratulations to all who have deserved it, all the drivers for example.

Don't know about the forehand advertising this year compared to last year, but there did seem to be way less crowd and drivers than last year. Why; I don't know.

But I'll guess; the race was not good, it was confusing and a bit boring, non entertaining. Too much breaks when nothing happens, not much of a plan how the race will go on etc. etc. I believe people are not too eager to visit that kind of an event the second, or the third time. I know this kind of happenings are not easy to arrange, and maybe in this case the racing isn't even important to the arrangers.

Or maybe it's just because someone drunk all my beer:) See you next year.
10.09.2002 at 09:40
rafael635
Speedest 2002, millal?
et asi toimiks nagu kella värk, on üks võimalustest selline:
ühe teami ülesandeks on asi massideni viia, tegeleda promoga, sponsoritega erinevad dealid (minu praktika teab kahte juhust, kus sponsor ise otsis mind üles, tavaline case on ikka ise vorst maha müüa)
teise teami ülesanne on korraldada sõitmise osa (kõik mis sinna alla kuulub: kaasaarvatud aiad ja turva)
mõlematel teamidel on üks eesmärk: korraldada hea event

10.09.2002 at 10:02
corvus
Speedest 2002, millal?
ma olen järgmine aasta nõus ühiskondlikel alustel võtma endale kanda võistluspoole korralduse võistluspäeval :) eeldab:
1)kolme walki-talkit
2)kahte teami liiget
3)500 meetrit kaablit ja kõlar või kaks seal otsas
4)kaks nädalat ennem võistlust töökoosolekut, kus paneme maha raja, boksi ja stardieelse ala reeglid ja piirdekohad + suhtluse võistlejatega stardipäeval ja ka võistlejate koosoleku korralduse
5)määrava kaaluga sõnaõigust turvafirma töötajatele
6)Peep tuleb kommentaatoriks pehmeks rääkida :)

põhimõtteliselt võib mult tasuta konsultatsioone saada jooksvalt kogu aasta jooksul... ehk siis käsitletakse KÕIKI võistlejaid võrdselt ja mitte nagu lihatükke ja pealtvaatajad (ja ka teised võistlejad) saavad operatiivselt infi. miks üks või teine auto rajal koperadas, seiskus jne...


____________________________
Risto; Corvette '79
10.09.2002 at 10:33
ruffneck
Speedest 2002, millal?
..ma olen märganud, et siin foorumis on alati endast märku andnud hulga vabatahtlikke abistajaid, kui on maha hõigatud, et vot nüüd oleks abivägi mõne võistluse korraldamisel teretulnud...
ja ma ei usu ka, et siin foorumis speedesti kritiseerinutel selle ürituse kui sellise vastu midagi oleks...
seega jätkem jonn ja jätkem viha ja ühendagem väed...
Või on speedesti korraldajate ülim eesmärk tõesti aint kiirendusvõistluse nime all äri ajada, ja asja sisulisele poolele suurt mitte mõelda?

ruffneck@täielik_võhik_kuid_lugenud_palju_kommentaare..
10.09.2002 at 10:40
corvus
Speedest 2002, millal?
ma ei paku end abiväeks vaid peaabiväelaseks :)
(ehk mingi järgmise "jussi" vusserdamist ei suudaks tolereerida!)
ja veel: mingi asja mahahõikamine foorumides ei tööta, personaalne lähenemine inimesele on oluline (mõned kes seda ja muid inimeste iseärasusi taibanud on - ka siin foorumis - teenivad tänu sellistele tedmistele isegi raha...)

"rahu"

____________________________
Risto; Corvette '79
10.09.2002 at 10:47
jaanus
 
Speedest 2002, millal?
quote:
corvus: ma ei paku end abiväeks vaid peaabiväelaseks :)
Mõeldud tehtud. Saame täna õhtul kokku ning paneme su võimed Raadil proovile. Edasi jätkame privas.
10.09.2002 at 10:59
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
quote:
rafael635: et asi toimiks nagu kella värk, on üks võimalustest selline:
ühe teami ülesandeks on asi massideni viia, tegeleda promoga, sponsoritega erinevad dealid (minu praktika teab kahte juhust, kus sponsor ise otsis mind üles, tavaline case on ikka ise vorst maha müüa)
teise teami ülesanne on korraldada sõitmise osa (kõik mis sinna alla kuulub: kaasaarvatud aiad ja turva)
mõlematel teamidel on üks eesmärk: korraldada hea event

Täpselt nii ongi ja ma pole siiamaani aru saanud miks SS ise seda üritust korraldada püüab ??? Olen ise ka samalaadse äriga seotud ja ka minu tööandja korraldab kommertsalustel tomuvat kiirendusvõistlust aga ei tulnud meil mitte sellist mõtet pähe, et ise hakata asja läbi viima. Selleks on palgatud profid, kes küll esialgu kiirendusest midagi ei teadnud, kuna olid siiamaani korraldanud ringrajavõistlusi aga selle eest motospordiürituse baasasjad olid neil selged ja paari võistlusega saadi ilusti järjele. Meie jäime oma liistude juurde ehk turunduse peale ja tuleb tunnistada, et ürituse bottom line on mulle kui finantsinimesele rõõmustav.:)
10.09.2002 at 11:00
rafael635
Speedest 2002, millal?
peep- mis kiirendusest on jutt? pole asjaga kursis.
10.09.2002 at 11:08
raix_
Speedest 2002, millal?
quote:
corvus: Muideks ma nagu ei näinudki oma autole tehtavat tehnilist kontrolli - 79 aasta ront härrased korraldajad!!!
Elementaarne oleks ka olnud vähemalt ühegi peakorraldaja läbikäik kõigist autodest (näiteks kella 10 paiku) ja enda tutvustamine, et kas või võimaldada tulevaste probleemide troubleshootingut läbi tema.


heh, kusjuures ma käisin 2-3 korda küsimas, et kas tulete vaatate minu auto ka üle? Nemad, ja jah, varsti kohe tuleme boxi algusesse siis vaatame. Ja nii mitu korda:sick
noja see võistlejate teavitamise teema:bs
kogu aeg ole kusagil auto lähedal valvel, et äkki nüüd tuleb rollerimees ja ütleb midagi. deem:uhoh
10.09.2002 at 11:13
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
quote:
rafael635: peep- mis kiirendusest on jutt? pole asjaga kursis.

No siit nii mõnedki on osalenud eks nad võivad ka kommenteerida korralduse poolt ja selle arengut;) - businessi poolt nagu rohkem kommenteerida ei tahaks.:)

http://www.promosportas.lt/

ja

http://www.lrytas.lt/dragrace/


Tea kes see rullnokk seal paremal on ? :D
10.09.2002 at 11:13 Last edited 10.09.2002 at 11:16 by peep (Moderator)
rafael635
Speedest 2002, millal?
to peep: aga samadel alustel tee siin ka võistlus, käsi ju valge.
arvan, et võistlejad on ainult happid kui üks võistlus juures
10.09.2002 at 11:17
corvus
Speedest 2002, millal?
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
corvus: ma ei paku end abiväeks vaid peaabiväelaseks
--------------------------------------------------------------------------------

Mõeldud tehtud. Saame täna õhtul kokku ning paneme su võimed Raadil proovile. Edasi jätkame privas.

ehk siis kõigile teistele potensiaalsetele abivajajatele: ma pean silmas Speedesti võistlejate ja võistluse (auto boxi-stardialasse-start-finish-boxi tagasi korraldust) , kui äpumat kõigi äpude seas !! :)


____________________________
Risto; Corvette '79
10.09.2002 at 11:23
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
Ma kaldun arvama, et siin see ei õnnestuks ja ma pole ka selle eriala(turunduse) inimene. Lihtsalt avaldasin siin kogu maailma silme all:) oma arvamust, et see mis Sa välja pakkusid peaks olema tõepoolest õigem lähenemine kui praegune.

Oleneb kuidas asi areneb aga kui liigume arenenud riikide suunas, siis on speedesti ja kalnapilis drag'i laadsed võistlused pigem algusaegade romantika kui pikemajaline business case. Miks, see on pikk jutt ei viitsi momendil siia kirjutama hakata.
10.09.2002 at 11:29
rafael635
Speedest 2002, millal?
olen arvamusel, et sellised üritused nagu speedest jne.
saavadki eksisteerida tingimusel, et kommertsi ja fänluse vahel on piir, mida korraldajad tunnetavad.

dragrace on maailmas kõva busines ja fänlusest sellel alal võib rääkida ainult nii palju, et inimesed, kes sellega tegelevad on hobi ja $$$$$ ilusti kokku viinud.

aga et eestis tuleks korralik (rõhk sõnal korralik) rada on üsna utoopiline, vähemalt seni kuni ei tule jälle kõne alla F1 raja ehitamine, sest kui juhtumisi keegi soovib seda rada ehitada tuleb sinna kindlasti vähemalt kilomeetrine sirge, mis võimaldab dragrace korraldada. siis saame rääkida ka tõsisest korraldusest.
10.09.2002 at 11:46
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
Noh rada rajaks, saab esialgu ilma ka aga katusorganisatsiooni ja mingeid reegleid oleks küll kohe vaja.

IMO asub siiski kogu drag race business selapool lompi ja lihtsalt fännid kes ots-otsaga kuidagi kokku tulevad ja mõned üksikud kes vahel ka vorsti leivale saavad jäävad siiapoole.
10.09.2002 at 11:54
BlueStang
 
Speedest 2002, millal?
No võtan siis kah sõna sekka öelda. Speedesti tegijatega (kaubamärgiomanikega) on mul selline naljakas suhe - ostsin ju oma Stangi nendelt. Sellepärast (vastav kokkulepe ostu-müügitehingul) ka enne võistlust seda üritust oma auto tagaklaasil promosin.
Kuivõrd ma selle RedLine-ga seotud olen, siis tehti ka mulle pakkumine selle ürituse nimeesitleja-sponsoriks hakata. Ja nende läbirääkimiste juures ma vihjasin probleemidele, milledele siinsed teadjad on varem viidanud ning palusin lugeda vähemalt foorumit, et asja heal tasemel korraldada.
Nimeesitleja-sponsoriks olemine jäi RedLinel mitmel põhjusel katki (USA RedLine reklaamipoliitika - RedLine ei vaja reklaami, kohaliku käibe ja turunduseelarve vähesus etc.) ja tagantjärele on mul selle üle ka hea meel - Speedest on küll hea (masse koondav) kaubamärk, kuid võistlus kui selline on nii pealtvaatajatele kui ka võistlejatele pehmelt kommenteerides veniv, ebamugav ja ohtlik.
Mul on isegi käinud läbi pea mõte, et omandada (näiteks tqhq-lastega) see kaubamärk (kuni see veel päris DOWN ei ole) ja teha korralikke võistlusi Haapsalus saades kokkuleppele sealse (hea pidamisega) raja rendilevõtus ja väljaehitamises;) - utoopia, aga unistada ju ikka võib:)
Aga Speedesti korraldajatele ikkagi tänud, et asja teha on võtnud ja ära teinud - mitte vaid unistanud. Natuke nõuandeid kuulda võtta ja olekski viimasepeal võistlusüritus lisaka sellele, et on praegu rohkem showüritusena üles ehitatud.


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
10.09.2002 at 11:57 Last edited 10.09.2002 at 12:04 by BlueStang
Hannes
  
Speedest 2002, millal?
Kui võrrelda KalnapilisDrag-i ja Speedest-i siis meil on arenguruumi,ja mitte vähe :(

Turvalisus kanalis 0,leedukatel aga on raja ääres mingid laigulised,kes hoiavad asja kontrolli all...

Ahjaa,auhinnafondist Leedus:

klassi võidu eest 800 lt= ca 3600.-eek ja seda vist igal etapil,nagu ma aru sain??? pluss nn. superfinaal(1200lt)mille võitjaks ei ole mitte parima aja sõitnud,vaid tuleb ka 1:1 sõita.(lisaks muidugi igasugust nänni)
PS! Võrrelge Eesti ja Leedu elatustaset!!!

____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
10.09.2002 at 20:36
peep
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
Meil peaks siin kolm võitjat foorumis olema - kas keegi ehk vastaks mu eelpoololevale küsimusele mida võitjad auhinnaks said ja kuidas see väljareklaamitud 100 000 krooni ära jaotati ?
10.09.2002 at 20:39
Mell
Speedest 2002, millal?
SR foorumis Eero ntx kirjeldas natuke,kuidas temal läks(küll mitte seda,mis auhinnaks,aga päris hea lugeda ikka)

quote:
1. Tehniline kom. kas turbo on? vastus ei siis palutakse kapott lahti teha ja oh häda mis toru see siit õhulugeja juurde tuleb? Mina seellepeale ,et õhu toru. Aga mix sul aku asemel veepaak on? mina seepeale, et aku on taga , siis läksime akut vaatama ja oh imet oligi taga. See kas aku ka kinnitatud on neid ei huvitanud ja mis kummid autol all olid neid samuti ei huvitanud. Küsimuse peale kas ismeid võib välja tõsta vastati JAH kui need ei ole tehase omad. Seejärel panin tagaluugi kinni ja hakkas jälle sul ju NITRO kah peal mina seepeale, et ei ole. Kuidas ei ole kleeps ju tagumise aknapeal? Läksime siis koos kapotialla "nitrot" otsima ja kui seda ei leidnud oli minujaox tehniline edukalt läbitud
2. Võistlejatele teatamine. Tulid 2.meest rolleriga ning laususid sina ja sina sõitma seejärel ots ümber ja minema aga need õnnetud ei taibanud vaadata,et teine "sina" oli hooldusauto
3. Stardis oli jube segadus kes, kuidas, mis pidi või kellega sõitma läheb. Mix sellele võix vastust leida eelmisest punktist.
4. Ajavõtt kord üks rada ei saanud aega siis jälle teine ning mingi hetk kargab ajavõtu mees püsti ja küsib kes võitis
4. Turva Mix ei õpita teiste vigadest kui omal kogemust vähe see sõit kui rahvas koos aiaga teepeale lendas oli hämmastav, et aed niigikaua püsis ja jube vadamine, et see ei juhtunud 5 sek. varem. Ei tahax eriti mõelda milline lihahunnik sellest olex järele jäänud.
5. WC Need olid ju tribüüni all ja ma ei taha teada mis "lõhn" sealt tribüünile levis
6. Toitlustus Selleks, et süüa saada pidid seisma järjekorras 30 min. ja seda kõike looklevas sabas ümber "välikäimlate" Siis saad kätte oma söögi võtad sealt isuga korraliku suutäie seejärel suutäis kiiresti taldrikule tagasi mitu suurt sõõmu limonaadi (et saaks süütevedeliku maitsest kuidagi lahti) siis taldrik prugikasti ja ise mäest üles hamburgeri järele
7. Mölemees Huvitav kas ta oli täis või on ta juba loomult vähe "rumal" See, et tuunimata civicul kord nitro ja kord kompressor oli vaid osa tema mõttevälgatustest.
8. Autasustamine Pooled kohalviibijatest istusid bubis sees ja ei teadnud ültse, et väljas autasustamine juba käib. miskit hetkel hüüti välja Klass B ja 2. koht Eero pesur olin hämingus sain 2. koha auhinna ja siis esikoht Irmantas Katinas. Algul ei osanud miskit öelde sest kanalis öeldi, et võitis Eero ja sõber kes oli stardi juures küsis veel kohtunike käest üle kes võitis seepeale öeldi, et kas sa ei kuulnud BMW võitis. Peale autasustamist küsisin meestelt mis värk nemad kähku protokolli uurima ja oh häda ka protokollis oli võitja BMW. Siis küsiti mis su nimi on, vastasin Eero Pesur nemad sellepeale, et sina ju võitsidgi mina vastu, et mind kutsuti 2. koha auhinna järele, kutsuti peakorraldaja arutati asja, patsutati õlale ja öeldi, et Irmantas ja tema kaaskond arvab, et tema võitis ja kuna tiplomid ja auhinnad on juba kah jagatud siis, Sorri seekord läks nii

Peale nende "väikeste" asjade oli üritus väga tore ja oma ajaga olen väga rahul. Kahju, et Kristo autol õiget minekut polnud ning kaastunne Mellile, Hannesele ja Jaanusele kes peavad nüüd tegelema oma sõiduriistade remondiga.

Ikka elutervet suhtumist ja kohtumiseni Raadil


10.09.2002 at 20:53
gretzky
 
Moderator
Speedest 2002, millal?
.. Haapsalus ..
arvan ,et linnale oleks se päris hea reklaam. Ma peaksin loll linnapea olema kui ma üritusele kaikaid kodaratesse loobiks. Haapsalu Blues oli väga hea tahte märk. Kahju et kiirendus luhta läks. Siin said sõna võtta ni cruise vennad kui boost'i harrastajad , hea kompott.

Kuigi miskid spetsialistid avaldasid arvamust et cruise tipud jäid , teadmatusest koju roostetama.

Ala "Speedboom" kui selline tuleb kaubamärgiks teha vt
http://www.epa.ee/19ab.htm. kohale tuleks kutsuda
Omas klassis Lätlasi, leedukaid , venelasi, soomlasi rootslasi kusjuures näiteks korraldusõigus nagu eurovisioonil :smokin . Teha fond, promoda, käia pinda sponsoritele. Foorumist on vähe tolku, paljudel tegijatel pole arvutiga mingit pistmist. uhh hea tegemine ... , olete selleks valmis ?
PS pinnige, mida oleks kõike vaja, välja Vanaisalt, teine reklaamiagentuuris tegev, suhted meediaga jne

____________________________
Dodge Ram 5.7 hemi '04 - rebuild
Ford Mustang '05
Jeep Grand Cherokee '08
10.09.2002 at 21:02 Last edited 10.09.2002 at 23:36 by gretzky (Moderator)
Hannes
  
Speedest 2002, millal?
quote:
peep: Meil peaks siin kolm võitjat foorumis olema - kas keegi ehk vastaks mu eelpoololevale küsimusele mida võitjad auhinnaks said ja kuidas see väljareklaamitud 100 000 krooni ära jaotati ?
Oma klassi võit = 2000.-paber Sparco tarvikuid+diplom(RAAMIMATA,LIHTSALT nagu VÄÄRTUSETU paberilipakas)+4x4l täissünt õli+NGK kirjadega rihm(loe:vöö)

____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
10.09.2002 at 21:10
Quattro
  
Speedest 2002, millal?
+NGK kirjadega rihm(loe:vöö)
Nojahh, eks vöö ole ka väärt asi :)


____________________________
Passat,R1100GS
10.09.2002 at 21:46
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest 2002, millal?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.