register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tööriistakomplekti otsingul   1 2 3 4 5  
Poster Message
vvt
  
Tööriistakomplekti otsingul
IKH (Isojen KoneHalli) pole mingi tööriistamark, vaid soomlaste brand, millega nad noname asju müüvad (Tööriistamarket müüb). Seal on mitu eri taset ja nt üksikute padrunite hinnas 2 kordne vahe. Sealhulgas on vast korralikke asju ka.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
02.04.2011 at 18:40 1 edit. Last edited 02.04.2011 at 19:36 by vvt
Vanaisa
  
Moderator
Tööriistakomplekti otsingul
No kurat,

vvt - muuda oma suhtumist teistesse ja ära pritsi tatti pidevalt.
Vastasel korral lahkud sa siit foorumist.



____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
02.04.2011 at 19:18
Olds
  
Tööriistakomplekti otsingul
Isiklikult hindan väga kõrgelt - Gedore, Bahco ja Snap-on toodangut. Tööriist on asi, millele tasub kulutada. Jubedaim asi on teha tööd väljaveninud võtmetega
"Mil472" - IKH-l peaks minuteada olema kolme klassi tööriistu, mis olid vist erivärvidega eristatavad ( nö. kodukasutuseks, poolprofi tööriistad ja töökoja tarbeks valmistatavad tööriistad ) Isiklik kogemus puudub...

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
02.04.2011 at 20:21 1 edit. Last edited 02.04.2011 at 20:24 by Olds
Jesper
 
Tööriistakomplekti otsingul
Meil on tiimis IKH odavad komplektid laialdaselt kasutusel ja töötavad hästi, miski pole katki läinud. Kuigi noh, ega ma pole väga üritanud ka, ilmselt kui ikka väga toorelt käituda, siis on neist ka võimalik jagu saada, aga sõiduauto juures on vähe kohti kus üldse saaks selliseid jõudusid rakendada ilma vastavat sõlme ära lõhkumata. Minuarust väga mõistliku hinna-kvaliteedi suhtega tooteseeria.

Ainuke kriitika on see, et komplektist on osad lehed puudu, 21, 18 ja vist 16 ka, kui harrastad sellist autot kus neid vaja läheb, siis tuleb need mõõdud juurde osta. Muidu ainult garaažis/töökojas see polekski teabmis probleem, aga kui regulaarselt käia võistlustel/trennides ja tööriistu kaasa tarida, kipuvad need asjad maha ununema, mille jaoks kohvris kohta ette nähtud pole.

Muidugi kui mu tööks oleks päevad läbi kuskil teeninduses klientide roostes mutreid avada, siis laulaks ilmselt teist laulu :), aga noh oma auto käib piisavalt tihti lahti ja on muidu ka eeskujulikult poputatud, asjad ei jõua kinni mädaneda.

Mis puudutab seda kolme klassi, siis mina isiklikult väga aru pole saanud et seal mingit vahet oleks, kui on mingit konkreetset riista vaja, siis ikka ju lähed poodi ja ostad selle, misiganes värvi ta parajasti juhtub olema. Minuarust seal poes nüüd nii laia valikut küll ei olnud, et kõiki asju 3tk on.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.04.2011 at 20:23 2 edits. Last edited 02.04.2011 at 20:37 by Jesper
MiL472
Tööriistakomplekti otsingul
Tänud vastuste eest! Nagu ma aru saan siis tasub kaalumist. Hind tundus igatahes suhteliselt ok olema komplektil kus oli umbes miljon detaili sees. Hämmingut tekitas lihtsalt see et karbi peal oli mingi tundmatu IKH:)
02.04.2011 at 21:19
Jesper
 
Tööriistakomplekti otsingul
Ahjaa, arvesta "miljoni detailiga" komplekti puhul sellega ka, et vähemalt sellel mustas plastkohvris komplektil on igasugu näpitsad, kured ja kruvikeerajad küll rohkem linnukese kirja saamise jaoks kaasas. Paremad muidugi kui paljad käed, aga isegi sama IKH nime all müüdavad eraldi riistad on oluliselt mõnusamad kasutada.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.04.2011 at 21:44
trs200
Tööriistakomplekti otsingul
nö klassi märgib tööristamarketis värvitäpp pakendil või hinnasildil. Vähemalt tööriista- ja padrunikomplektidel. Hind võib tõesti mitu korda erineda. Muidu kvaliteet on selle hinna eest suht eeskujulik, isegi olin positiivselt üllatunud. Kui rahas pole küsimus või tööriistad midagi tagasi teenivad, siis otsiks ehk midagi kallimat ja professionaalsemat. Lõpuks saad ikka seda, mille eest maksad.
02.04.2011 at 21:46
viplala
Tööriistakomplekti otsingul
Tänaseks mulle tundub, et Vata on asi mida võiks võrrelda Makita'ga (hind, brand, market vs kvaliteet). Hea hind ja hea kvaliteet. Hinnas parem kui IKH. Ehk oleks proovimist väärt.
02.04.2011 at 22:18
Timo
  
Tööriistakomplekti otsingul
IKH ja Vata komplektid on mõistuse piires kasutatavad, kuid kui jõudu natuke rohkem rakendada siis annavad alla. Musta padrunikomplekti narret maha pillata ei tasu, sest plast pea mingist jube rabedast materjalist ja kohe on pilpad taga. Samuti ei ole neid mõnus käes hoida!
Ise kasutan igapäevaselt töös Teng Tools´i komplekte. Nimi ei ütle nagu midagi, aga hinna-kvaliteedi suhe väga hästi paigas. Padrunid, kuuskandid, torxid, leht-silmus võtmed ja leht-silmus narred täiesti kasutatavad ja peavad vastu. Ainult, et näpitsad-tangid pole suuremad asjad, kuigi ega päris pask ka ei ole. Selle mure olen Knipex´i toodanguga lahendanud.

____________________________
Chevrolet Astro AWD 96 varuosadeks
Chevrolet Astro AWD 95
Fordson model N 1935
03.04.2011 at 09:44
DevilDeVille
  
Tööriistakomplekti otsingul
lisaks siis omaltpoolt ka paar kopikat. suure komplekti peamine funktsioon minusilmis on hobiautoga pikemale reisule minek. tõsisemate ettevõtmiste tarbeks vaja ikka paljupalju riistu ning siin siis loetelu kasutatavatest:


Würth (elik Zebra); Lux; Teng-Tools; GeeTee; IKH - padrunikomplektid
Würth; Gedore; ProGrip, IKH - knarrega lehtsilmused, lehtvõtmed, lehtsilmused ja sügavad silmused
Force - piduritorude võtmed, nn. BMW võtmed (E8, E10 jne), varesejalad
Würth; Wiha; KWB - kruvikeerajad
Knipex - tangilised
AmPro - üksikud komplektides mitteesinevad võtmed

pluss lugematu arv igatmasti spetsriistasid

a suure komplektina hobitsemiseks soovitaks ise Kamasa-Tools-i suurimat võimalikku.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
03.04.2011 at 11:39
madis
Tööriistakomplekti otsingul
Universaalkomplektides on reeglina normaalsed padrunid, lehed ja narred aga täiesti mõttetud näpitsad, lõiketangid ja kruvikeerajad. Hind läheks muidu käest ära.

Ma kasutan võimalust soovitada Wera kruvikeerajaid mida Stokker pakub. Neil on mingi "laser" seeria, kollane TiN kaetud ots mis on laseriga karedaks tehtud. Väga mõnusad ja vastupidavad, ei libise kruvipeast välja.

Ehk siis kui ma peaks tegema töökoja sisustuse siis:

Wera kruvarid
Knipexi näpitsad
Erem väikesed lõiketangid (peened juhtmed jms)
CrV võtmed ja padrunid, ei ole firmaeelistust, peaasi et ei oleks "drop forged" mis tõlkes tähendab "utiliseeri enne kasutamist"
Welleri jootekolb (Magnastat seeriast)
Fluke universaaltester
Korralikud puitvarrega haamrid 2-3 eri suurust. Kvaliteet = vars, vaadake kuidas puidusüü jookseb ja kuidas on viimistletud.
03.04.2011 at 11:42
Astro SS
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
Vanaisa: No kurat,

vvt - muuda oma suhtumist teistesse ja ära pritsi tatti pidevalt.
Vastasel korral lahkud sa siit foorumist.


Vanaisa, antud hetkel on VVT'l õigus :finger

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
03.04.2011 at 15:39
Vanaisa
  
Moderator
Tööriistakomplekti otsingul
õigusega pole siin midagi pistmist - postituste toon on kodanikul juba pikka aega probleemiks ;)

offtopicu lõpp.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
03.04.2011 at 15:45
vvt
  
Tööriistakomplekti otsingul
Kui amatöör vajab kord nädalas natuke tegemiseks profi võtmeid, siis tuleb järgi mõelda töövõtete õigsuse üle või minna lukksepa kursustele.

Mis kõlbab:
-lehtvõtmed - ainult kroom-vanaadium, võib olla ka odavam firma (komplekt alla 20 euro)
-padrunid - see IKH sobib hästi, aga ka nt King Tools (mul on hästi teeninud)
-tangid - vot see peab olema hea, nt Rothenberger
-näpitsad, lõiketangid - kõlbab odav ka
-kruvikad - kõlbab odav kah, peaasi on piisav kogus (kipuvad kaduma)

Minuarust pole kohvite ostmisel mõtet, kui siis ainult padrunite kpl - kui noname Cr-V padrunid on ok, siis tangid-asjad mitte. Pean ise õigeks panustada top-notch kohvrite süsteemitu ostmise asemel sellele, et oleks olemas kõikvõimalikud vahetükid, pikendused, abivahendid jne, et laupäeva õhtul ei selguks, et ohoo, tuleb esmaspäeva oodata, kui poed avatakse. Kui põhitriistu arukalt valida, jagub finantsi kõige vajaliku jaoks.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
04.04.2011 at 09:11
jass
 
Tööriistakomplekti otsingul
IKH tavakasutaja komplektis olevad nn kruvikeerajate otsad siis rist, lapik ja täht kipuvad väga kergesti puruks minema. Üldiselt on täitsa hästi vastu pidanud, endal on 3 komplekti IKH-t siis.
04.04.2011 at 10:05
79capri
 
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
MiL472: Härrased, mida arvata IKH-nimelisest toodangust? Kellelgi kogemusi? Ise ka tööriistakomplekti otsinguil.

Varsti on saadaval Craftsmani toodang. Nii toll kui meeter tööristad, koos plastik kastiga.
04.04.2011 at 11:23
PlyVal64
Tööriistakomplekti otsingul
Üle pika aja tuleb Madisega 100% nõus olla ja minu kogemus näitab, et 5-6 eri suuruses Knipexi "Kullinokka" + 2-3 puuvarrega haamrit on kokku parem, kui mistahes no-name komplekt. Jällegi: oled korra keset lagedat vett sunnitud kõiuv-loksuvas asendis midagi remontima ja elutähtis on mitte üheainsama detaili maha- (ehk vette) pudenemist vältida, saad esmapilgul päris arutu hinnaga Knipexitest aru... Ma olen nendega lahti keeranud ka merevees täiesti ümmarguseks ja "olematuks" roostetanud mutrid, mida venelased kippusid roostevabade poltide otsa keerama veesõidukeid ehitades.
Teine pool on vanad head nõukogudeaegsed leht- ja padrunvõtmed ning täiesti no-name leht-silmused. Ning asendamatu on ka korralik loksuvaba inglis- ehk tellitav võti.
04.04.2011 at 11:29
kps
 
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
kps: Ise kasutan pisemate võtmete/padrunite/pudipadi osas juba ~10.a. sellise tootja toodangut http://www.proxxon.com/. Kui midagi lisaks vaja on olnud, siis olen sama tootja pudinaid juurde soetanud ja paksult rahul. Eestis olen seda stokkerist leidnud. Pole just kõige odavamad, aga siiani pole mul õnnestunud midagi puru keerata ja kulumise jälgi pole ühelgi tööriistal sõltumata sellest, et olen ka torujuppidega pikema jõuõla jaoks neil seljas elanud. Tavaliselt läheb enne keeratav ümaraks, kui tööriist puru :).

Eelnevalt olen siin teemas sõna võtnud, aga pean lisaks ühe tootja peale Gedore ja Proxxoni nimetama, mis on ennast minu jaoks vähemalt väga hästi tõestanud. Nimelt on ka endal vaja tööriistu päris mitmes kohas ja kohe mitte alati pole viitsimist olnud häid tööriistu kogu aeg kaasas tassida rääkimata selle toimingu tüütusest, mis "kaasa pakkimist" puudutab. Samuti on vaja läinud ühe ja sama lokatsiooni piires väga tihti mitut sama tööriista, mille pidev "loksutamine" oleks mõttetu aja raiskamine. "Avastasin" enda jaoks Kamasa-toolsi erinevad tööriistad nii füüsiliste jurakate kui ka pneumaatiliste tööriistade osas. Hinnaklass on kõvasti parem kui enamusel kvaliteettootjal, aga siiani pole õnnestunud ka 1/2 komplektidega 400+Nm juures midagi ära retsida. Pneumaatiliste seadmete puhul muidugi päris kõiki numbreid pole mõtet puhta kullana võtta, mis on välja reklaamitud, aga sellegipoolest on need korraliku hooldusega perfektselt vastu pidanud ja hinnaklassi ja kvaliteedi suhe on enda arvates küll Väga Hea!

PS! Ma ei tegele antud toodete müügiga, ehk siis "tasuta" reklaamiga :D. Puhtalt hobi korras autondusega tegelemiseks ja tööriistad ainult enda jaoks ja mitte teenuse osutamiseks.

Lisaks veel mõne pointi, mis oma eelmises postituses mõni aasta tagasi jäi võibolla lahti kirjutamata.
Sai kah kunagi igasugu jama soetatud (koonerdatud) ja esimesel kasutusel pilpaid ja kõveraid jurakaid liiga palju nähtud täiesti inimlike jõumomentidega, igasugu metabo ja odavamad asjad (mis on veel terved) vedelevad garazhi nurgas suhteliselt kasutult koos nõukogudeaegsete plastiliinist või kummist padrunite ja lehtvõtmetega, millega polnud muud teha kui ümaraid mutreid ja polte "vormida" :(. Üks asi, mis on nende odavamate asjadega positiivne - päris paljud odavama otsa tooted on vägagi vastupidavas ja praktilises "pakendis". Kui siis midagi on odavama tööriistaga "korralikus pakendis" juhtunud, siis asemele olen sinna ostnud korraliku üksiku tööriista. Kehvem on see, kui selle lihtsama asja purunemise tõttu on mõnikord töö pooleli jäänud ;). Selliseid komplekte olen ma hetkel kasutanud põhitööriistadele "varuna" kui jõude vaja ei lähe ja kaotamisel kahju väga poleks, eelkõige "masina peal kaasa tassimiseks" jne. :).
Kes ikka säästlikult tahab tööd teha, siis minu arust on IKH suhteliselt hea variant, sest millegi purunemisel on võimalik samasse odavasse tööriistakomplekti eraldi tugevam töövahend võtta ja järgmisel korral sama tööd tehes purunemist vältida. Enda praktika kohaselt läheb korraliku valikuga komplektist ainult ~10-15% regulaarselt vaja ja ülejäänu on lihtsalt "igaks juhuks". Ise olen lihtsalt välistanud kvaliteettoodetega oma rahakoti arvelt selle, et need ülejäänud "igaks juhuks" seisvad asjad oma esimesel kasutusel ei puruneks, muud miskit. Ja sellega pigem aega kokku hoidnud puru läinud tööriista kõrval vandumist ja uue järele minemist välistades :).

Sorry pika ja psühholoogilise jura eest, aga ehk aitab kellelgi teisel kohe õiget otsust teha :).

____________________________
Worst signature ever!
04.04.2011 at 11:29
epsum
Tööriistakomplekti otsingul
Tuttavad mehhaanikud ja põllumehed ja ma ka ise olen kasutanud Biltema tööriistakomplekte. Oma peaaegu olematut hinda on nad igasuguse nime puudumisega ka õigustanud. Endal komplekt ainult paar aastat olnud, a tuttav suurtalunik kasutab traktorite remondil juba 10+ aastat biltema võitmeid. Ning ükski neist pole katki läinud, hoolimata sihipärasest ja jõulisest kasutamisest.

04.04.2011 at 11:49
Jesper
 
Tööriistakomplekti otsingul
Mitte üldse norimise mõttes ega paha pärast, aga misasja auto juures rutiinselt 400Nm-ga keeratakse? Minu isiklik "rekord" on vända otsapolt speci järgi 200 Nm kopikatega, reaalselt tänu roostele vast kriipsu enam, aga noh kuna seda on auto juures ainult üks, siis pärast lühiajalist tavariistadega pullimist ja foorumist nõu saamist läksin ostsin suure 3/4" saba koos padruniga ja probleem lahendatud. No ja selle juures oli ka juba keel pikalt vestil.

Mis puudutab komplektide mõttekust, siis komplektid on alati nii palju odavamad kui identsed asjad eraldi, et kui seal isegi 50% asjadest ballast on, saad vajamineva osa komplektina odavamalt. Pakend on ka muidugi boonus. Mul muidugi on korralik debiiliku auto juhtunud, kus on enamvähem kõik mõõdud kasutusel mis inimkond poltidele üldse välja mõelnud on, stiilis kõik kuuskandid 8-22, kõik sisekuuskandid 3-8, kõik Torxid mis komplektis on, nii E-d kui T-d jne jne. Mingist kaugest hägusest minevikust tuleb meelde, et vist sai ka lihtsamini, stiilis 10-13-17-19 :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.04.2011 at 11:50 4 edits. Last edited 04.04.2011 at 12:01 by Jesper
kps
 
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
Jesper: Mitte üldse norimise mõttes ega paha pärast, aga misasja auto juures rutiinselt 400Nm-ga keeratakse?
Kui sa nüüd hetkekski oma aju oleksid tööle pannud, siis ehk oleks ise aru saanud, aga ju siis pean seda ikkagi mainima - kas oled ikka mõõtnud, kui suur on jõud millegi lahti keeramisel, mis on ennast kinni aastatega "istutanud"? Edasi ma rohkem ei kommenteeri!

____________________________
Worst signature ever!
04.04.2011 at 13:20
vvt
  
Tööriistakomplekti otsingul
Kinni jäänud asjade avamiseks ei ole 400 Nm-ga vägistamine lihtsalt õige meetod. Näiteks väntvõlli käbipolti ei saagi tihtipeale lolli jõuga lahti - eriti kui puudub võimalus hooratta korralikuks fikseerimiseks. Sestap jään ülaltoodu juurde - kui amatöörmehhaanik ei saa keskmise hinnaga riistadega hakkama, tuleb töövõtted omandada või kursustele minna. Kui aga tegemist on poltidega, mida sa ise viimati kinni keerasid, siis tasub põhjust taaskord meetodites otsida, võtmesõnadeks nt vaskpastaga koostamine ja korrektne pingutamine. Auto käsiraamatus on isegi M6 poltide pingutusmomendid sees ja enamasti vägistatakse lihtsalt ülearu ("ehk jääb pidama").

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
04.04.2011 at 13:30 1 edit. Last edited 04.04.2011 at 13:32 by vvt
kps
 
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
vvt: Kinni jäänud asjade avamiseks ei ole 400 Nm-ga vägistamine lihtsalt õige meetod. Näiteks väntvõlli käbipolti ei saagi tihtipeale lolli jõuga lahti - eriti kui puudub võimalus hooratta korralikuks fikseerimiseks.
Nüüd jõudsime siis selleni, et pole mõtet üldse korralikku tööriista omada, vaid peabki endale mõnetuhande eurine 3/4 pneumaatiline soetama, millega rekka rattamutreid lahti keerata. Sel juhul pole ka käbiga ju probleemi :). Kas keegi rääkis siin teemas valedest töövõtetest? Tuleks nüüd ikka maa peale uuesti tagasi ja räägiks õigest asjast õiges kontekstis! Ka mina olen üllatuste osaliseks saanud, sest sorry vanemate liikurite puhul ei tea kunagi, mis ees võib oodata! Kui ikka vaja on, siis keerangi asja korrailku tööriistaga ribadeks ja asendan uuega, mitte ei leota, kuumuta või külmuta mõttetut asja mitu päeva ja lõpuks keeran ikkagi puru!

____________________________
Worst signature ever!
04.04.2011 at 13:56
PlyVal64
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
kps: kas oled ikka mõõtnud, kui suur on jõud millegi lahti keeramisel, mis on ennast kinni aastatega "istutanud"?
Pean Jesperi ja vvt´ga sama meelt olema: ma ei tea, kas 65+ aastat "kinni istunud" veermiku kinnituspoltide lahtikeeramine kvalifitseerub "jebiitšeskaja siilat" vajavate nähtuste alla aga 1936 BMW ja 1939 Ford keerasin ma veermikud raamide küljest lahti küll ilma erilise pingutuseta. Lehtvõtmetega Made in USSR!!!
Vaata, ennevanasti, kui vana Aadu aaria rassilt mõtlemisvõimet ja töökultuuri nõudis, keerasid Baieri ja Kölni mehaanikud asju kokku ajudega, kasutades selleks ka õigeid määrdeid ning vahendeid. Ehk nad omasid ÕIGEID TÖÖVÕTTEID! Sellisel puhul ei ole 400 Nm küll sõiduautode juures midagi peale hakata. Isegi minu 1964 Ply avanes viimsegi poldini ilma erilist jõudu rakendamata, k.a. vedrukiiged jms, mis tihtipeale võib probleeme tekitada. Siis veel autosid ei keeranud kokku mehhiko väljarändurid ja pigid. Ja ma ei räägi ~100+ aastat vanade puulaevade mõnede poltliideste avamisest, seal on poldimaterjalid vähe teised.

Pigem on profi-sarjade üldine ergonoomika igapäevaseks tööks parem aga nii mõnikord hobi korras midagi kokku-lahti kruttida pole küll vajadust 3-4 korda rohkem maksta. käpard ei tee ka parima komplektiga essugi ära, kes oskab, saab hakkama iga riistaga.
Edit: tõesti erand ongi vaid Knipexi kullinokad. Kindlasti pole kõiki tegijaid-kaubamärke saanud kasutada aga üldjoontes on siiani kõik muu puhas pask olnud. 10 aastat rasket tööd, alles siis ilmutas "hammas" esimesi kulumise märke ja ei teinud mutrile enam üliteravat jälge sisse.
04.04.2011 at 14:35 3 edits. Last edited 04.04.2011 at 14:41 by PlyVal64
DevilDeVille
  
Tööriistakomplekti otsingul
Lisaks siia veel, teatud juhtudel on korralik Irwin-i Vise-Grip asendamatu abimees. Erinevalt igasugustest najobkadest toimivad laitmatult aastaid.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
04.04.2011 at 14:50
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tööriistakomplekti otsingul   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.