register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tööriistakomplekti otsingul   1 2 3 4 5  
Poster Message
vvt
  
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
kps:Nüüd jõudsime siis selleni, et pole mõtet üldse korralikku tööriista omada, vaid peabki endale mõnetuhande eurine 3/4 pneumaatiline soetama, millega rekka rattamutreid lahti keerata. Sel juhul pole ka käbiga ju probleemi :). Kas keegi rääkis siin teemas valedest töövõtetest? Tuleks nüüd ikka maa peale uuesti tagasi ja räägiks õigest asjast õiges kontekstis! Ka mina olen üllatuste osaliseks saanud, sest sorry vanemate liikurite puhul ei tea kunagi, mis ees võib oodata! Kui ikka vaja on, siis keerangi asja korrailku tööriistaga ribadeks ja asendan uuega, mitte ei leota, kuumuta või külmuta mõttetut asja mitu päeva ja lõpuks keeran ikkagi puru!

Resümeerin siis lühidalt oma mõtte: kallid riistad on väga head, aga amatöörmehhaanik saab kenasti hakkama ja noname normaalsete riistadega välja arvatud mõned erandid (nt kullinokad, torutangid). Minu amatööripraktika on saadud põhiliselt saksa autodega, vähemalt on seal on poldid äraütlemata kvaliteetsed ja tulevad lahti küll ja pooleks keeramine on vägagi harv erand - peamiselt mingid ussitanud summutipoldid, mida ei saa lahti ka kuitahes kalli võtmega. Teostasin just edukalt ühe 15a vana auto mootori kapremondi ja "skoor" piirdus kahe peenikeseks ussitanud summutipoldiga, millega ma lihtsalt ei viitsinud aega viita. Ei usu ka, et USA auto palju kehvemast materjalist on.

Näiteks selline mitte igapäevane tööriist nagu dremel ehk suruõhufrees. Tunnistan pattu, mul on neid 3 tk firmalt Wellmade (ladu24, 360 krooni) ja selle hinna eest, mis stokkeris kõva firma oma maksab saab neid veel 3 tk osta. Ja selle überkvaliteetse asemel on see lõbu, et ma ei pea pidevalt riistu seal otsas vahetama, vaid üks on jämeda freesi, teine peene ja kolmas võibolla traatharjaga.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
04.04.2011 at 14:55 1 edit. Last edited 04.04.2011 at 14:57 by vvt
madis
Tööriistakomplekti otsingul
Löökkruvikeeraja on asi, milleta hiljem elada ei oska. Uksehingekruvid nt, ma ei kujuta ette kuidas neid ilma lahti saab. Enda oma hankisin Stokkerist, sellega sai 15 aastat kinni istunud statsionaarsete akude ristpeakruvid lahti, enne seda tekkis tunne et paneks alajaamale tule otsa :)
04.04.2011 at 14:58
Rein000
 
Tööriistakomplekti otsingul
Ma saan ka GE TEE komplektiga hakkama. Lisaks on veel kontrate kinni tõmbamiseks võetud ming jummala ilmarahata komplekt juurde. Kruvikaid valin küll hoolega ja kante, XZN ja TORX e ka.
04.04.2011 at 15:00
Jesper
 
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
kps:
quote:
Jesper: Mitte üldse norimise mõttes ega paha pärast, aga misasja auto juures rutiinselt 400Nm-ga keeratakse?
Kui sa nüüd hetkekski oma aju oleksid tööle pannud, siis ehk oleks ise aru saanud, aga ju siis pean seda ikkagi mainima - kas oled ikka mõõtnud, kui suur on jõud millegi lahti keeramisel, mis on ennast kinni aastatega "istutanud"? Edasi ma rohkem ei kommenteeri!
Olen küll, ja umbes seal 200Nm kandis hakkab tavaliselt sellesamast paljukiidetud saksa rauast pilpaid lendama. Anoh jah, eks selle aju tööga on nagu on, teadaolev probleem juba.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.04.2011 at 15:41
vvt
  
Tööriistakomplekti otsingul
Mina ka kunagi väänasin seda käbipolti ja lõhkusin riistu, kuniks sain targemaks, kuidas see 200 Nm jõuga avanev polt avatakse suvaliste kingtooli padrunite, torujupi ja auto starter abiga.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
05.04.2011 at 10:12
madis
Tööriistakomplekti otsingul
Kui keegi räägib jõust lahtikeeramisel, siis 200Nm vms on _stabiilne_ pingutusjõud, nii kui hakkame jõnksutama või haamriga taguma, võib impulssmoment olla kordades suurem.
05.04.2011 at 11:33
hents99
  
Tööriistakomplekti otsingul
Mina olen 400Nm käbipolte lahti keeranud mootori pukis ca 80cm varrega odavama otsa momentvõtmega (millega ei riskind enam täpistööd teha ja sai "lolli jõu" kasutamise tööriistaks).

Head aastad tagasi said ostetud Teng Toolsi komplektid (suured universaalsed + kuuskandid, torxid, kruvikeerajad jne eraldi komplektidena juurde), milles on kõik vidinad tänaseni terved, ahjaa ühe kõige väiksema ülemineku adaptri keerasin kohe alguses puruks, õnneks on neil eluaegne garantii ja anti uus.
Teng Tools on vast kah valmistatud Hiinas, seega ei ütleks, et suurt vahet harrastajal on, mis bränd käes istub.


Aga kõike saab lõhkuda, olgu siis kasvõi raudkuul. Mõnel tuleb paremini välja kui teisel.


Siiamaani TengToolsi ja LUX Toolsiga rahule jäänud. Lisaks mingid tollmõõdus Craftsman`i väiksed komplektid nahas/riidest "kaante" vahel.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
05.04.2011 at 11:46
79capri
 
Tööriistakomplekti otsingul
Craftsman on siiamani pannud "made in usa" iga võtme või padruni peale. Neil on eluaaegne garantii oma kodumaal.
Kasutan pidevalt neid töökojas. Aga jah, kõike saab lõhkuda vajadusel.
07.04.2011 at 19:40
rnx69
 
Tööriistakomplekti otsingul
Kas seda imetööriistade tootjat nimega Craftsman keegi meitemaal ka pakub?

____________________________
'75 Chevrolet Camaro Type LT 350 V8
'92 Blazer S-10 262 V6
Full Throttle Club
_______________________________________________________________
Though I travel through the Valley of Rice, I fear no evil, for Torque is with me.
07.04.2011 at 22:49
jeff01
  
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
madis: Löökkruvikeeraja on asi, milleta hiljem elada ei oska. Uksehingekruvid nt, ma ei kujuta ette kuidas neid ilma lahti saab. Enda oma hankisin Stokkerist, sellega sai 15 aastat kinni istunud statsionaarsete akude ristpeakruvid lahti, enne seda tekkis tunne et paneks alajaamale tule otsa :)

Jah, kahjuks olid minu 69a auto uksepoldid niipalju roostes, et 2 erineva löökkruvikeerajaga suutsin eemaldada vaid kolmandiku poltidest. Siinkohal peab kiitma Kingi kruvikat ja maha tegema fixuses varem veidi kallimana plekk karbis müüdud asja. 20 eurine Kingi tööriist suudab vähemalt otsasid purustada kui löök on piisav....see veidi kallim purunes ise kuna oli üles ehitatud ajuvabal kuulidega süsteemil. Poldid sai siiski kätte aga kasutama pidin keevitust. Vaid 1 polt 16nest murdus.

Kust saada mõistliku raha eest 600NM momentvõtit? Nimelt ostsin tugevdatud hooratta poldi (Hoorataskäib ühe poldiga vända otsa) ja selle pingutust soovitatakse 500-550NM (originaal poldiga 300Nm)

____________________________
www.facebook.com/whlsup
08.04.2011 at 08:49 1 edit. Last edited 08.04.2011 at 08:50 by jeff01
hents99
  
Tööriistakomplekti otsingul
Äkki on mõnel põllumajandustehnikaga või veoautodega tegeleval ettevõttel, kas laenata(vaevalt, aga siiski) või saad mootoriga koha peal käia ja kinni lasta keerata. Sul ju väike mootor.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
08.04.2011 at 10:03
kps
 
Tööriistakomplekti otsingul
quote:
jeff01:
Kust saada mõistliku raha eest 600NM momentvõtit? Nimelt ostsin tugevdatud hooratta poldi (Hoorataskäib ühe poldiga vända otsa) ja selle pingutust soovitatakse 500-550NM (originaal poldiga 300Nm)
Ise kasutan näiteks selle tootja oma, paar aastat ja probleemi pole, aga odavamad on kindlasti tööriistamarketist võtta, mida ilmselt veel usaldada julgeks. Selle jõu juures õnneks totaalseid vufleid väga ei pakuta :D.

____________________________
Worst signature ever!
08.04.2011 at 10:27 1 edit. Last edited 08.04.2011 at 10:28 by kps
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Tööriistakomplekti otsingul   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.