register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Usast kauba toomise maksumuudatus   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Jesper
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
Igas normaalses ühiskonnas on eri huvigruppe, kes oma tihti üksteisele vastukäivate õiguste ja soodustuste eest võitlevad - ma julgeks öelda et Eestis on ettevõtjate huvid igal tasandil ikka palju paremini esindatud kui tarbija omad. Fire83 võibolla tõstatab oma teemad väga vastuolulises vormis ja ma pole kindel kas tqhq foorum on puu mille otsas haukumise tulemusena ka midagi reaalselt muutub, aga põhimõtteliselt laias plaanis selline mudel ei tööta et "oleme nüüd kõik head üksteise vastu ja laseme teisel ka elada", lõpuks jääb keegi ikka musta notsut hoidma.

Hetke seisuga on musta notsu hoidjad enamuses need, kes hindade üle ei prigisenud ja alternatiive ei otsinud vaid rõõmsalt maksid kõike mis küsiti ja vähemal määral need, kes oma äri sinna otsa ehitasid :) Nüüd on pilt piisavalt selginenud, mõelge korra rahulikult järgi, kas seda jama on uuesti vaja et muster selgeks saaks, või võtame nüüd silmaklapid lõpuks maha ja tunnistame endale, et Eestil puuduvad majanduslikus mõttes juba ammu piirid.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.12.2009 at 01:32 1 edit. Last edited 10.12.2009 at 01:38 by Jesper
Kummipuru
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
fire83: Pole need ettevõtjad mingid vaesed kannatajad. Meil on suht head tingimused neile loodud. Kui kehtestataks ühel heal päeval ettevõtte tulumaks, siis võiks ka vastu näägutada, et "üksikisiku tulumaks on palgatöötaja igapäevane elu, väga kulukas seejuures" jms.
Mujal liidus on toidukaupadele käibemaks kohati 12-15% kandis. Seda selleks, et väiksema või keskmise sissetulekuga inimesed, kel enamus või kogu raha läheb toidu peale ei peaks rohkem maksma. On veel palju näiteid, aga lühidalt on Eesti ikkagi pigem ettevõtja kui indiviidi sõbralik. Arenevale riigile on majanduslikult sel omad head küljed, aga konkreetse piirmäära langetamise puhul on tegemist ikkagi järjekordselt ettevõtja eelistamisega ja üksikisikule käru keeramisega riigi poolt.
Selge see, et eelarvesse on raha vaja ja kohti kust seda võtta on erinevaid. Seekord siis valiti selline viis.

edit: Aga pole viga, paneme ninast veri väljas kõik koos € nimel lõpuni välja, siis ootab suursündmuse puhul kaupmeestelt ka väike hinnaüllatus € käibeletuleku puhul kõigile kodanikele. Arvake ära kas positiivne? :)
PS: Ma olen € kasutuselevõtu poolt muide. Lihtsalt ettevõtjatest foorumilugejad võiksid arvestada, et selle nimel maksame me kõik kümnist. Ja kogu Riigikogu on meil ka üle pika aja üksmeelne - selle käibemaksu seaduse muudatuse ja oma palga tõstmise üle loomulikult :)

Kellegil pole keelatud ettevõtjaks hakata ja sellega seoses "parema elu" peale saada... Hoiatuseks võib aga öelda, et ettevõtjaks saades lööb reaalsus sind ruttu ja valusalt ning mõte jõudeelust ununeb ruttu. Kui just ei varasta ega peta on Eesti tingimustes ettevõtjana hea elu peale saamine seotud suurte riskide, higi ja vaevaga. Need mured ja koormad, mis täna ettevõtja kanda on oluliselt suuremad kui nn tavalisel palgatöötajast (või töötust) üksikisikul. Ettevõtjal on palju rohkem kaotada kui tavalisel palgatöötajal. Ja üldse, ettevõtlus ju majandust üleval hoiabki (väärtuslike maavaradeta riigis). Me kuulusime pikka aega riigi koosseisu, kus ettevõtluse osa oli minimaalne ja kõik teavad kuidas see lõppes. Euro või kroon, Ansip või Savisaar, hinnad tõusevad niikuinii... Aga see selleks...

Teemasse puutuvalt:
See turu kaitsmise silt asja juures pole küll mingi asjalik põhjendus. Selle sammu ainus põhjendus on ilmselt riigi rahapuudus ja kellelst siis seda veel võtta on kui mitte oma kodanikelt (nii jur. kui füüs.isikud). Senised piirmäärad olid minu arvates täiesti mõistlikud.
Arvan, et see samm ei saada veel näiteks usaraua omanikke ametlikesse esindustesse tunglema. Kõik läheb samamoodi edasi, lihtsalt asjade hinnad tõusevad mõnevõrra (mingi osa hinnast sööb ka USD langus ära). Elu läheb edasi suuremate muutusteta. Ja Eesti suuruses parlamentaarse monarhia riigis ei saa mitte kunagi olema spetsiifiliste kaupade turul kodumaise toodangu ülekaalu. Seega jääb import, olgu suus neti või leti kaup, alati meie igapäevaste "rõõmude" lahutamatuks osaks...


____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
10.12.2009 at 12:15
armasjumal
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
üldiselt on ju mõistlik, et kõik maksavad võrdselt maksu, osta poest õuna või hiinast rulluisud.
küsimus on minuarust puhalt selles, kas maksude kogumine ei ole mitte kulukam, kui maksudest saadav tulu.
Ja seda mitte ainult riigi eelarve raames, kogu ühiskonna tasandil.

____________________________
G20 '95
10.12.2009 at 13:59
Siglor
Usast kauba toomise maksumuudatus
kasutaks ka teemat ära ja küsiks seda, kas selle hetkese piiri (150 €) juures on vahet ka, kas kaup tuleb eraisikult või firmalt (erinev piirmäär või vahet ei ole kas saadetakse eraisiku/firma poolt)?
10.12.2009 at 16:40
_siim_
Usast kauba toomise maksumuudatus
Nii,eile õhtul saatsin tolli paypali väljavõtte ära ning hommikul kell 10 tõi kuller lausa tööjuurde paki kohale,asi töötab :)
10.12.2009 at 17:51
hotzyx
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ma saan aru, et elektroonika kaubad peavad kandma CE ohutus märgistust, aga kas näiteks käekellad mis reeglina töötavad patareidega on ka tehnika/elektroonika kaup või need ei kuulu sinna alla ?
11.12.2009 at 00:16
Kummipuru
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
_siim_: Nii,eile õhtul saatsin tolli paypali väljavõtte ära ning hommikul kell 10 tõi kuller lausa tööjuurde paki kohale,asi töötab :)

Mul täpselt sama kogemus... umbes nädal tagasi.

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
11.12.2009 at 15:28
madis
Usast kauba toomise maksumuudatus
Küsin suunava küsimuse, ehk mõni saab targemaks:

Kas keegi on kunagi näinud Selveri toidusabas toitu ostvat ETTEVÕTET ? Või seda et ETTEVÕTE sõidab nt. Soome reisile ?
12.12.2009 at 22:11
mrtn
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
madis: Küsin suunava küsimuse, ehk mõni saab targemaks:

Kas keegi on kunagi näinud Selveri toidusabas toitu ostvat ETTEVÕTET ? Või seda et ETTEVÕTE sõidab nt. Soome reisile ?

minu ettevõte ostis kliendikoolituse ajaks selverist toidukraami ja järgmisel nädalal sõidab mu ettevõte soome.
13.12.2009 at 05:47
DevilDeVille
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
madis: Küsin suunava küsimuse, ehk mõni saab targemaks:

Kas keegi on kunagi näinud Selveri toidusabas toitu ostvat ETTEVÕTET ? Või seda et ETTEVÕTE sõidab nt. Soome reisile ?

natuke segaseks jäi see postitus. kui ma nüüd millestki väga valesti aru pole saanud, ongi ettevõtte esindajaks mõni ettevõttega seotud inimloom.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
13.12.2009 at 16:55
Jutulind
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
DevilDeVille:
quote:
madis: Küsin suunava küsimuse, ehk mõni saab targemaks:

Kas keegi on kunagi näinud Selveri toidusabas toitu ostvat ETTEVÕTET ? Või seda et ETTEVÕTE sõidab nt. Soome reisile ?

natuke segaseks jäi see postitus. kui ma nüüd millestki väga valesti aru pole saanud, ongi ettevõtte esindajaks mõni ettevõttega seotud inimloom.


:) Justnii, alates sellest hetkest kui Sul on ettevõte oled lõhestunud isiksus. Oled olemas Sina kui füüsiline isik ja Sina kui juriidiline isik. Kumb Teist parajasti mingis poes sabas seisab on juba tarbeküsimus ...

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
13.12.2009 at 23:50
madis
Usast kauba toomise maksumuudatus
Suunav küsimus :)

Kas sabas seisab ettevõte või ettevõtja ? Teisel juhul on tema olmekuludeks kulutatav raha ilusti maksustatud sots, tulu ja käibemaksuga. Maksupettused ja "kerge vasakule nihverdamine" mida kõik natuke teevad ei lähe arvesse.
14.12.2009 at 00:17
mrtn
Usast kauba toomise maksumuudatus
esinduskulud on piisavas summas (1,6% IIRC) tulumaksuvabad.
14.12.2009 at 00:19
madis
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
mrtn:
quote:
madis: Küsin suunava küsimuse, ehk mõni saab targemaks:

Kas keegi on kunagi näinud Selveri toidusabas toitu ostvat ETTEVÕTET ? Või seda et ETTEVÕTE sõidab nt. Soome reisile ?

minu ettevõte ostis kliendikoolituse ajaks selverist toidukraami ja järgmisel nädalal sõidab mu ettevõte soome.

Su ettevõte ei sõida kuhugi sõidavad ettevõtjad ja töötajad :) Ja toidukraami sööb ära kah ettevõtja, mitte ettevõte.
Täpselt sellel hetkel, kui ettevõtja hakkab kulutama ettevõtte raha enda söötmiseks või lõbustamiseks, peab olema tehtud ka maksustamine. Ja nii ongi.
Ettevõtte tulumaks on sisuliselt abstraktse keha maksustamine ja on hea et seda ei ole ja ehk ka ei tule.
14.12.2009 at 00:19
madis
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
mrtn: esinduskulud on piisavas summas (1,6% IIRC) tulumaksuvabad.

See on nn "dela-tehniki", väikesel firmal on see 1.6% nii vähe et võib hamburgerit osta, Siemensil aga saab selle eest terveid horde aasta läbi sööta ja lennutada :)
14.12.2009 at 00:21
taaniel
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ettevõte eksisteeribki paberil ja järjekorras seismist, koolitusel passimist ja kõike muud nimetatakse igapäevaseks eluks.
Ja pole mõtet rääkida, et eestis puudub ettevõtte tulumaks kui selline asi täiesti eksisteerib - kuigi mitte tekkepõhine.
14.12.2009 at 01:23
JmKorraldaja
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
no tore, kukkus jälle sedasi välja, et teema solgiti ära.... äkki annab kudagi puhastada ja ainult teemaga seotud postitustega jätkata?

____________________________
- sm jaamakorraldaja -
14.12.2009 at 12:14
Jutulind
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
JmKorraldaja: no tore, kukkus jälle sedasi välja, et teema solgiti ära.... äkki annab kudagi puhastada ja ainult teemaga seotud postitustega jätkata?

Sm. JmKorraldaja - tegelikult ei solgitud ju teemat ära. Asi oli ammendunud ja paras aeg lukku panna saabunud. Kuna keegi seda ei teinud siis läks teema sujuvalt teiseks teemaks üle. Nii see foorumites käibki :)

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
14.12.2009 at 21:28
Ets
Usast kauba toomise maksumuudatus
Hetkel veel ehk ei pooldaks lukustamist. Teema pealkirjaks olevast muudatusest ei oska ju keegi eriti rohkem rääkida, see alles tulemas. Kuid paljud on toonud näiteid tolli tegevusest reaalselt ja praegu.
Mul on praegu tolli käes "midagi". Ei taha ära sõnuda. Kommenteeriks siis kui kaup käes.
14.12.2009 at 21:47
anryo
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ka mul on asjad tulemas - eks näis, kas jõuavad selle aasta numbri sees või mitte. Kui ei jõua, eks siis kirjutan, kuidas järgmisel aastal läks.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
15.12.2009 at 10:53
Ets
Usast kauba toomise maksumuudatus
Nonii! Mina sain oma kauba kiirelt ja ilma lisakuludeta kätte. :D
Novembri lõpus sai USAst soetatud kaup, mille väärtus koos transpordiga oli ligi 5000.- eek. Sellest transakulu 68USD. Müüja oli tundmatu ja enne ostu sai temaga mõneti suheldud teemal, et kas oleks võimalik kauba väärtust pakendil vähendada jne. Vastuseks oli no problemos. Lubas märkida (ja märkis) kauba väärtuseks 100USD ja kauba kirjelduseks "gift". Aga selle "gift" asemel kirjutas "Kyosho model car"! Vot, võib-olla antud juhul see päästiski, et ei hakatud pakki lahti harutama ja kauba tõelist väärtust välja uurima? On ju erinevaid "model car-e" netis laialdaselt ka oluliselt odavamalt müüa?!! Ma ise mõtlen, et kui sellise suure paki (kõrgus 25cm, laius 60cm, pikkus 90cm) sisu kirjeldusse oleks kirjutatud "gift" siis see ehk kindlasti oleks pisut rohkem nagu "silma hakanud"!?
Igal juhul, kui lugeda teemat algatanud teadet siis järgmisel aastal peab juba 3-korda rohkem kalkuleerima ja mõtlema ja müüjaga läbi rääkima. Mul juba üks mõttekenegi varuks;)
Edit: hea oli jälgida kauba teekonda aga kahjuks Euroopa osa on alati puudulik:
-Delivered Abroad, December 16, 2009, 10:46 am, ESTONIA
-Attempted Delivery Abroad, December 15, 2009, 8:36 pm, ESTONIA
-Out of Foreign Customs, December 14, 2009, 11:34 am, ESTONIA
-Arrived Abroad, December 14, 2009, 10:06 am, ESTONIA
-International Dispatch, December 08, 2009, 8:22 pm, ISC NEW YORK NY(USPS)
-International Dispatch, December 06, 2009, 7:55 pm, ISC LOS ANGELES CA (USPS)
-Electronic Shipping Info Received, December 03, 2009
16.12.2009 at 19:57 1 edit. Last edited 16.12.2009 at 20:01 by Ets
_siim_
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ei lähe küll teemasse vist,aga paljud on hiinlastelt ja muudelt piludelt tellides kauba kätte saanud?
Kas on üldse mõtet hakata sealt tellima,või peaks ikka usast proovima?
Point selles et usa seller ei taha siia niiväga saata,samas pilul on free shipping...
20.12.2009 at 23:41
Lowrider
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
_siim_: Ei lähe küll teemasse vist,aga paljud on hiinlastelt ja muudelt piludelt tellides kauba kätte saanud?
Kas on üldse mõtet hakata sealt tellima,või peaks ikka usast proovima?
Point selles et usa seller ei taha siia niiväga saata,samas pilul on free shipping...
Olen 2 korda airbrushi ning korra värve muutvaid LED pirne tellinud, pakid kõik probleemideta kohale jõudnud. Tean et Jaapanist tellitakse mudelitarvikuid massiliselt, ise ka paar või rohkem korda tellind ja probleeme pole.
Kui müüja/pood on usaldusväärne siis pole probleemi.
21.12.2009 at 00:56
_siim_
Usast kauba toomise maksumuudatus
Mul vaja auto elektroonikat sealt tellida,seal peab mingi ce märgistus olema?
21.12.2009 at 03:33
anryo
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
Elektroonikal peab olema jah CE, aga kas ka auto elektroonikal?
Ma olen igast muid asju küll Hiinast, Taiwanist ja Hong-Kongist tellinud ja kõik asjad siiamaani kohale jõudnud.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
21.12.2009 at 12:02
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Usast kauba toomise maksumuudatus   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.