register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Usast kauba toomise maksumuudatus   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
viplala
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
anryo:
quote:
viplala: Vau, seitsme päevaga, suur karbitäis tihendeid, Usast koju:
Kust tellisid?

Selle venna käest siin
http://motors.shop.ebay.com/racersoutlet/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=
18.05.2010 at 13:40
Astro SS
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ma sain Meerikast hammasratta 6 päevaga linna lähedale maale ja posti tädid ei tahtnud mitte ühtegi krooni, jälle :rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
18.05.2010 at 14:09
Hannes
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
Kiire küsimus....

Sain paki, `as gift`. Postist loomulikult kiri, et tahame raha. Kuidas määrata(kse) saadetise väärtus?



____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
19.05.2010 at 08:14
Madlobster
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
Hannes: Kiire küsimus....

Sain paki, `as gift`. Postist loomulikult kiri, et tahame raha. Kuidas määrata(kse) saadetise väärtus?



Saada paypali maksekorraldus neile
19.05.2010 at 09:06
Black66
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
Üldiselt selle kingitusega pole mõtet väga vaeva näha, makse maksad nii ehk naa, kui paki peale märgitud pakiväärtus on piisav, et käibekat küsida. Seega loota, et kingitus tuleb ilma igasuguste maksudeta, ei ole väga mõtet.
19.05.2010 at 09:49
Lowrider
Usast kauba toomise maksumuudatus
Vabandan et väga vana teemat üles kergitan

Okei praegu ma just taipasin, et vist tuleb minu suunas usast pakk mille väärtus rohkem kui tolle tolliseaduse piiriväärtus.
Senimaani olen pakid lihtsalt kätte saanud ilma mingite maksude ja asjadega, seega kogemus puudub. Kuidas see situatsioon siis välja hakkab nägema kui pakk, mille väärtus on suurem kui too u.340 krooni, tuleb postkontori. Saadavad mingi kirja? Seejärel?

Sorry kui teemast läbi käinud, ei jäänud silma, ei jaksanud läbi ka lugeda kõike.
19.08.2010 at 13:19
Maik
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
tuuakse koju ja kodus pead kullerile maksma sulas. vahetusraha tal viimati kah ei olnud.
Kui kodust kätte ei saa ,tuleb kiri koju,et pakk postkontoris. Mul vähemalt viimased korrad nii olnud.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
19.08.2010 at 18:04
Lowrider
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
Maik: tuuakse koju ja kodus pead kullerile maksma sulas. vahetusraha tal viimati kah ei olnud.
Kui kodust kätte ei saa ,tuleb kiri koju,et pakk postkontoris. Mul vähemalt viimased korrad nii olnud.
Käibemaksu siis maksan neile, ja kuidas see "tuleb esitada kaubasaadetise kohta tollideklaratsioon" välja näeb?


Edit: oot ma ei saa enam midagi aru.
Ühes kohas on 344.- ja teises 2347.- kirjas ja kolmandas 704.-.

Minu pea lihtsalt ei võta nende sõnastusi.
19.08.2010 at 18:53 3 edits. Last edited 19.08.2010 at 18:58 by Lowrider
Jesper
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
See näeb ühe võimalusena välja nii, et köhid Eesti Postile teenustasu umbes 100.- ja nad ise möllavad seal. Teine võimalus on mõni teine tollimaakler.

Kui ei taha sotti maksta, siis aerutad end E-maksuametis poolvigaseks, aga vähemalt on pärast hea õlle võtta, et ei andnud EP ülbetele laiskvorstidele raha :) EMTA lehel on põhimõtteliselt kogu info olemas, seda värki on suht lootusetu hakata foorumisse juhendiks kirjutama, aga sealt järjest uurides saab info kätte ja järgmine kord on juba lihtsam.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.08.2010 at 19:02
Lowrider
Usast kauba toomise maksumuudatus
Okei, ma küsin mõned konkreetsed küsimused:
Mudelid, tarvikud, jalanõud, riided ja siuke nodi Ebayst ja mujalt lähevad 2347 krooni (150 euro) alla?

Alkoholile, tubakatootele, parfüümile ja tualettveele kehtib too 344 krooni (22 eurot)?


Ning mis liigitub mittekaubandusliku kaubasaadetise alla?



Juhe üsnagi koos juba, lugesin toda teemat uuesti läbi siin. Hirmus keeruline keel minu jaoks :D
19.08.2010 at 19:13 1 edit. Last edited 19.08.2010 at 19:14 by Lowrider
Jesper
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
Alla 22 tugriku on käibemaksu- ja tollivaba, alla 150 tugriku tollivaba. Alko jms on igal juhul mõlema maksu all, ükskõik mis hinnaga, seal on mingi oma teema aktsiisiga aga ma eeldan et sa alkot vedada ei taha, seega ei viitsi otsida hetkel seda sätet. Kaubanduslik saadetis on üle 1000 euro vaikimisi, ma ei tea kas see kuskil seaduses ka kirjas on, aga praktiline piir on seal, pärast seda peab ise tõestama hakkama.

Reaalses elus on tollimaks suht peenraha (2-5% tuuris enamikul kaupadest), km on 20%.

Loe kasvõi see läbi: http://www.emta.ee/index.php?id=14189 , see foorumis terade sõkaldest eraldamine on mõttetu, kogu info on sulaselges eesti keeles ametlikus allikas üleval.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.08.2010 at 19:50 2 edits. Last edited 19.08.2010 at 19:52 by Jesper
Lowrider
Usast kauba toomise maksumuudatus
Suured tänud, pilt selgem :)
19.08.2010 at 20:02
ivoalaska
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
Natukene häid uudiseid neile, kes oma jupid ise tellivad. Tollis mitteärilise kauba deklareerimine muutub lihtsamaks

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
07.05.2015 at 08:24
PTC
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
Mäletamist mööda sai seda nn reisija deklaratsiooni teha vaid piiratud kaubagruppide ulatuses. Mitte alati kui summa alla 1000 euri. Nii et pole mõtet enne rõõmustada kui seadus paberil ja vastu võetud. Ametnikel jääb veel kvadziljon võimalust ajudesse käia.
07.05.2015 at 12:50
trs200
Usast kauba toomise maksumuudatus
Praegu on mingi lihtsustatud deklari võimalus olemas küll, aga valikud seal on suhteliselt piiratud. Ma olen poolvägisi oma asjad paar korda kuhugi ära mahutanud ja toll pole karjuma hakanud, aga keerulisemate asjade puhul olen eelistanud lasta postifirmal deklari teha. Iseenesest on see eraisiku tollideklari vormistamine mõttetu ajudekepp ja selgelt vesi Eesti posti ja teiste transpordifirmade veskile, kes mingi 25 eurise vidina eest mõnuga 10-20 euri deklari tasu+maksud võtavad. Teine võimalus on raisata riigi raha istudes pool tundi telefonitoru otsas ja tollitöötajaga kahepeale see deklar ära teha.
07.05.2015 at 13:04
PTC
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
e-tollis saad vaadata kõiki oma nimele tehtud deklareid - e.g. ka neid mis on tehtud deklarantide poolt. Saab näidisena vajadusel kasutada.
07.05.2015 at 13:12
trs200
Usast kauba toomise maksumuudatus
See on hea tähelepanek.
07.05.2015 at 13:18
ivoalaska
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
Praegu deklari tegemine on üsna keeruline. Ma olen kõik korrad ise pusinud, kuna pole raatsinud paarkümmend eurot ära anda. Esimene kord helistasin maksuka infotelefonile ja siis üks viisakas tädi juhendas toru otsas samm sammu haaval läbi.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
07.05.2015 at 14:17
Astro SS
Usast kauba toomise maksumuudatus
Tänapäeval eBayst ostes saab kauba koju tellida koos kõigi maksudega.

Just hetk tagasi tõi UPS paki ära ja lisaks ei maksnud mitte pennigi.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
07.05.2015 at 16:07
Raceboy
 
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ma olen viimased 4-5 aastat ise digiallkirjastatud reisijadeklaratsiooni esitanud koos saatedokumentidega (mille saadab otse meilile omniva tolliagentuur) ja kauba maksumust tõendava Paypal screenshotiga tolliinfo@emta.ee ja enamasti samal päeval tuleb eeltäidetud deklar koos maksusummaga, kui makstud on, saadavad ise Omnivasse deklari staatusega "kaup vabastatud". Ühtki senti ise peale makduse maksma ei pea ja aega võtab max 10 min.



____________________________
www.vems.ee
08.05.2015 at 20:45
Astro-97
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
Astro SS: Tänapäeval eBayst ostes saab kauba koju tellida koos kõigi maksudega.

Just hetk tagasi tõi UPS paki ära ja lisaks ei maksnud mitte pennigi.


Sama siin. Ainuke kus maksin käibekat oli 132e maksev 7 tollise ekraaniga üüber din 2 makk autosse (aliexpress), ülejäänud 10,30,60 vms summad maksvad asjad kas koju või postkontorisse...

____________________________
CB (Ch19 FM), PMR (446.155), vahest ka 8AM.
08.05.2015 at 23:22
trs200
Usast kauba toomise maksumuudatus
AstroSS vihjab ikkagi vist sellele teenusele, kus jebai arvestab kohe tellides maksud ja tollideklari hinna kauba maksumusele juurde ja saad ühe arve. Pole viitsinud arvutada, aga ilmselt jõuluvana ja päkapikud seda deklaratsiooni ei tee, nii et lõpuks maksad ikkagi ka tolliteenuste eest lisaks maksudele.
Mul läks ka üksvahe enamik kuni 100 euriseid asju ilma tollita postkontorisse, aga viimati oli juhus, kus DHL-iga tulnud saatedokumentides 25 eurise koguväärtusega saadetise eest maksin kenasti viieka veel käibemaksu juurde. DHL tahtis alguses ise deklari teha ja selle eest veel 20 euri lisaks kasseerida. Tegin ise lühideklaratsiooni ja panin saabunud vidina poolvägisi mingi kaubaartikli alla ära, aga olen 99% kindel, et tegelikult oleks selle vidina jaoks olnud kusagil ka täpsem ja korretsem valik ning kui keegi oleks pakki sisse vaadanud, siis poleks seda ka läbi lasknud. Juriidiliselt on muidugi kõik korrektne, aga inimlikust vaatepunktist on see 20 eurine piirmäär täielik lollus, kui deklaratsiooni ise vormistamine on tehtud selliseks ajudekomposteerimiseks.
09.05.2015 at 01:26
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Usast kauba toomise maksumuudatus   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.