register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Usast kauba toomise maksumuudatus   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Vanaisa
  
Moderator
Usast kauba toomise maksumuudatus
Reeglina hiinakas paneb kõik maailma märgid kaubale peale. Probleeme tekib kindlasti igasuguste moblade- jms koopiatega.
21.12.2009 at 12:22
minimum
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
anryo: Elektroonikal peab olema jah CE, aga kas ka auto elektroonikal?
Lühidalt: ei
Autoelektroonikat reguleerivad teised direktiivid: Directive 2004/104/EC


____________________________
-
21.12.2009 at 12:50
Jutulind
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
Vanaisa: Reeglina hiinakas paneb kõik maailma märgid kaubale peale. Probleeme tekib kindlasti igasuguste moblade- jms koopiatega.

Õige, ka ise HK-st ja Hiinast kola tellinud. Kõik mis ei tegele raadolainete kiirgamisega tuleb üldjuhul kohale. Sinna alla ei lähe ainult mobiiltelefonid, vaid ka näiteks FM sagedusel MP3 saatjad jms. kola. Kuigi endal on paar tükki läbi tulnud ei ole tark ühes tellimuses teiste kaupadega neid saata lasta - võib kogu pakk tagasi minna. Lisaks raadiolainete kiirgamisele ei tule läbi strateegiliste kaupade nimekirjas olevad vidinad - öövaatlusseadmed jms. Lihtsalt hiinakatel ei ole enamasi seda FCC tüübikinnitust mobiilidele jms. raadiotehnikale. Stateegiliste kaupade puhul aga ei vasta tihtilugu Hiinakate tähistus tegelikkusele - näiteks 1. põlvkonna öövaatlusseadmena tähistatud vidin võib tegelikult olla 2. või 3. põlvkonna oma ja see tollile ei meeldi.

EDIT: Mõne klaviatuuri eripärast tulenevad tüpod lapitud.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
21.12.2009 at 14:48 1 edit. Last edited 21.12.2009 at 14:49 by Jutulind
Märt
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
Jutulind:
quote:
Vanaisa: Reeglina hiinakas paneb kõik maailma märgid kaubale peale. Probleeme tekib kindlasti igasuguste moblade- jms koopiatega.

Õige, ka ise HK-st ja Hiinast kola tellinud. Kõik mis ei tegele raadolainete kiirgamisega tuleb üldjuhul kohale. Sinna alla ei lähe ainult mobiiltelefonid, vaid ka näiteks FM sagedusel MP3 saatjad jms. kola. Kuigi endal on paar tükki läbi tulnud ei ole tark ühes tellimuses teiste kaupadega neid saata lasta - võib kogu pakk tagasi minna. Lisaks raadiolainete kiirgamisele ei tule läbi strateegiliste kaupade nimekirjas olevad vidinad - öövaatlusseadmed jms. Lihtsalt hiinakatel ei ole enamasi seda FCC tüübikinnitust mobiilidele jms. raadiotehnikale. Stateegiliste kaupade puhul aga ei vasta tihtilugu Hiinakate tähistus tegelikkusele - näiteks 1. põlvkonna öövaatlusseadmena tähistatud vidin võib tegelikult olla 2. või 3. põlvkonna oma ja see tollile ei meeldi.

EDIT: Mõne klaviatuuri eripärast tulenevad tüpod lapitud.

Kuidas on kogemus meerikast tulevate asjadega? Mul on autole tellitud Bluetooth adapter senise oncall'i asemele. Siiani poel veel kohale jõudnud, kuid teaks ennast ette valmistada:)


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
21.12.2009 at 15:07
_siim_
Usast kauba toomise maksumuudatus
Usa vidinatega mind pole hetkel veel peedistatud kuigi vähemalt 10 asja ikka kuus tuleb,viimase pakiga vist juba olid valmis aga seadus ei lasknud :)
21.12.2009 at 21:41
zeke
Usast kauba toomise maksumuudatus
Eesti postile deklari täitmise eest maksta on nõme aga see deklari täitmine on ju ka nii keeruliseks aetud et karju appi. E-riik my ass.

____________________________
MX-5, 116
28.12.2009 at 14:12
Madlobster
Usast kauba toomise maksumuudatus
Kas keegi on siis juba uute maksumääradega kokku puutunud.
Sai tellitud pakk novembri keskpaigas siiani pole kätte saanud.
Ei tea palju pakke kinni hoiti kuni uue aastani, et saaks siis tegelikult juba ammu saabaunud pakkide pealt oma kümnist küsida vabanduseks vähene tööjõud ja pühade aegne pakkide rohkus.
12.01.2010 at 13:34
tarmo4x4ee
Usast kauba toomise maksumuudatus
Mul sama värk, et enne jõule 2 pakki pandi teele (USPS), senini pole kippu ega kõppu.
Aga muide - kas neil (tollil) on õigus uue määra järgi tasu nõuda juhul, kui pakk tegelikult jõudis Eestisse enne 2010?
12.01.2010 at 13:53
Madlobster
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
tarmo4x4ee: Mul sama värk, et enne jõule 2 pakki pandi teele (USPS), senini pole kippu ega kõppu.
Aga muide - kas neil (tollil) on õigus uue määra järgi tasu nõuda juhul, kui pakk tegelikult jõudis Eestisse enne 2010?

Aga mis moodi sa seda tõestada saad, millal jõudis tracing numbrga saab vaadata aga seda saavad nad ju ise määrat st millal selle teate annavad USPSile et jõudis. Millal ja mis tegelikult toimus ei saa sa kuidagi teada ega tõestada.
12.01.2010 at 14:15
Martin77
Usast kauba toomise maksumuudatus
Siin ka sama kogemus.
Pakk läks lennupostiga usast teele 2.detsembril. Toll registreeris paki saabumise alles 4.detsembril. Võta sa kinni kas oli juba varem siin või mitte.
Tulemuseks päkapiku kingituse andestamatu hilinemine, 170USD-selt kingilt 460.- eeku makse + Eesti Postile 104.- deklari eest. Müüja saatis minule paki tasuta, EP leidis saatedokumentidelt 33USD saatmistasu ja maksustas ka selle.
12.01.2010 at 14:58
Erkki
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
Mul on ka neli pakki tulematta, mis said juba detsembri esimeses pooles tellitud.
Eelmine nädal käis meediast läbi teade, et Eesti Posti terminal on pakkidest ummistunud ja paljudel inimestel on veel jõulupakid saamata. Võib-olla, et hoiti meelega kinni, et saaks maksu küsida :kill

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
12.01.2010 at 15:10
Madlobster
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ja just täna tuli siis varem mainitud pakiteade. Käisin postkontoris järel ja ei pidanud juurde midagi maksma. Kogu väärtuseks oli märgitud 68$. Kuigi tegelik oli suurem. Ei olnud ma temaga seda kokku leppinud oma initsiatiivist siis sellise summa sinna märkinud. Ühesõnaga hetkel rahul.
12.01.2010 at 17:44
Riho
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
Erkki: Mul on ka neli pakki tulematta, mis said juba detsembri esimeses pooles tellitud.
Eelmine nädal käis meediast läbi teade, et Eesti Posti terminal on pakkidest ummistunud ja paljudel inimestel on veel jõulupakid saamata. Võib-olla, et hoiti meelega kinni, et saaks maksu küsida :kill

USPS-iga ka mul üks kliendipakk rännanud juba üle kuu Eestisse :). Ehkki sügisel Corvette'i pidurid tulid 3 päevaga.
Seikleva pakiga ilmselt saab tolli maksta...

Tundlike asjade puhul on alati kindlam kasutada kaubaliine. Märgatavalt kallim on ta muidugi ka... :(
12.01.2010 at 18:14
JmKorraldaja
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
jah, viimastel päevadel on see teema eriti aktiivseks kudagi muutunud,
inimesed väga erinevalt aladelt kurdavad sama - et kusagil on arvatavasti pakkide vedu kinni jooksnud täpselt ca detsembr algusest saati.

eks mudugi usa poole peal on põhimass tarbimispühade kaubast ka ju posti teel liikumas - netimüüjad lubasivad usa sisest transat kingitustemaania ajal garanteerida next day delivery riigisiseselt.

võib samas olla midagi siin pistmist ka usa sisese enda postitollisüsteemi muutmisega, mis toimus ca novembrikuu löpus. vöibolla pole nad süsteemi jooksma saanud.


____________________________
- sm jaamakorraldaja -
13.01.2010 at 04:34
Wolle
  
Usast kauba toomise maksumuudatus
Kas äkki ei või siin olla ka mingi kuri käsi mängus UK postitöötajate streigis?

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
13.01.2010 at 05:45
Madlobster
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
minimum:
quote:
anryo: Elektroonikal peab olema jah CE, aga kas ka auto elektroonikal?
Lühidalt: ei
Autoelektroonikat reguleerivad teised direktiivid: Directive 2004/104/EC


Kas auto stereo seadmed on ka autoelektroonika. autoraadio näiteks ja sealt edasi siis võimendid jms kola?
15.01.2010 at 12:11
alarmees
Usast kauba toomise maksumuudatus
Selles valguses ei ole, uurisin auto digiboksi ja ühe auto multimeediaseadme kohta Tehnilise Järelvalve büroost ja seal mainiti, et ikka peab CE olema. Nad isegi võivad selle CE kleepsu panna aga kontrollimisel ikka selgub, et vastavat serti pole antud tootja antud kaubale väljastatud.
15.01.2010 at 14:29 1 edit. Last edited 15.01.2010 at 14:30 by alarmees
Madlobster
Usast kauba toomise maksumuudatus
Kuidas oleks võimalik siis usa autole originaal stereot tellida
15.01.2010 at 20:53
alarmees
Usast kauba toomise maksumuudatus
Ahsoo, sul jäi lisamata, et tegu originaal jupiga, mis ka kasutatud ma eeldan? Sellega peaks vast lihtsamalt minema. Minu päring oli Hiinast tulevate uute seadmete kohta.
15.01.2010 at 20:59
Madlobster
Usast kauba toomise maksumuudatus
tegelikult küll plaanis tellida uus kas ebayst või amazonist aga kuna tegemist 1.5 din mõõdus makiga siis need valdavalt tehtud usa turu jaoks ja kahtlen et seal kuskil mingi EU märgis peal on. Kuigi üks võimalikest valiku variantidest on pioneeri toodang et äkki sellel on aga ei pruugi. Aga ikkagi on toodang spetsiaalselt usa autodele. Igavene jama nende regultasioonide ja maksudega.
15.01.2010 at 21:11
alarmees
Usast kauba toomise maksumuudatus
Parim variant, kui küsid üle Tehnilise Järelvalve Büroost või ametist või misiganes nende nimi on.
15.01.2010 at 21:20
Lowrider
Usast kauba toomise maksumuudatus
Pisut loll küsimus, kuna seadustes lahmamine käib mulle üle jõu.
Keegi teab peast öelda, et kas mingi taoline asi kehtib ka euroopa siseselt? Ütleme ostan UK Ebayst mingi kuradi Ipodi või digikaamera näiteks? Elektroonikat Euroopa siseselt vist peaks saama saata, aga kas siin ka mingid tollivärgid on teatud väärtusest? Samas nagu ei mäleta et oleks ühegi paki peale väärtust märgitud kui ma Euroopast pakke olen saanud inimestelt.
06.02.2010 at 23:44
antoonio
Usast kauba toomise maksumuudatus
quote:
Lowrider: Pisut loll küsimus, kuna seadustes lahmamine käib mulle üle jõu.
Keegi teab peast öelda, et kas mingi taoline asi kehtib ka euroopa siseselt? Ütleme ostan UK Ebayst mingi kuradi Ipodi või digikaamera näiteks? Elektroonikat Euroopa siseselt vist peaks saama saata, aga kas siin ka mingid tollivärgid on teatud väärtusest? Samas nagu ei mäleta et oleks ühegi paki peale väärtust märgitud kui ma Euroopast pakke olen saanud inimestelt.

EL= kaupade vaba liikumine, tolli ja muid makse ei lisandu eesti eelarvesse. Ehk siis kui tegu legaalse asjaga siis kõik OK.
07.02.2010 at 00:07
Leho
Usast kauba toomise maksumuudatus
Et miks siis viibivad saadetised???
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/usast-saadetud-postipakid-hilinevad.d?id=29004237&l=fplead


____________________________
Ford Thunderbird LX '97 3.8 V6
07.02.2010 at 12:34
Lowrider
Usast kauba toomise maksumuudatus
Endal tuli ka 2 nädalat enne jõule saadetud pakk nüüd jaanuari lõpus kätte, ning Jaanuari alguses saadetud paki sain sel esmaspäeval alles.
07.02.2010 at 13:02
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Usast kauba toomise maksumuudatus   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.