register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : lambo diablo!   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
QRX
lambo diablo!
quote:
Joel wrote:
quote:
Taavi wrote:
Tegelikult erinevate "tuunijate" poolt ehitatud Porsched oleksid minu meelest poole ahvatlevamad. Uusi 911 Turbosid ehitavad ju TechArt, RUF, Sportec, Lotec, Gemballa jne. Kõikidel nendel on 600-650 hj reitingud 4wd autol. Sellest peaks ju piisama, et elu silme eest läbi käiks. Välimust on, kiirust on, kvaliteeti on, mainet on automargil.

Minu arvamus on, et selle raha eest (5 MEEK) ei osteta enam kiirust ega vastupidavust vaid prestiizhi ja fiilingut. Ei ole mõtet vaielda kas 5 milli eest saaks parema auto kui Diablo. Kui objektiivsetelt kriteeriumidelt hinnata, siis kahtlemata saaks. Aga mitte ühelgi tuunitud või tuunimata Porschel, Supral, NSX-l või mingilgi teisel laiatarbeautol ei ole sellist imidzit nagu on Lamborghini Diablol. Kõrvaltvaataja jaoks on Diablo omanik tükk maad kõvem tegelane kui 1200 hp Porsche 911 Turbo omanik. Ja just sellepärast Diablosid 5 milli eest ostetaksegi...

Ja-jah, Diablo teeb ikka kabja jämedaks küll!:D
14.02.2002 at 17:34
Taavi
lambo diablo!
Tjah Joel õigus sul on.

Eks ta ole jah, Diablo kuju on pead pöörama panev itaalia disaini tipp, autol kõrgust sulle nabani ja unustamatu hääl...Viimane sõna mida sellise auto omanik tydrukute käest kuuleb on EI:)
Aga mina isiklikult selle viimase kriteeriumi järgi autot ei ostaks, sealt ka see Porsche mõte :)
14.02.2002 at 17:48
madis
lambo diablo!
Ma arvan et see nokupikenduse jutt on rohkem Teise Eesti ja lasteaia rida. Mina isiklikult tahaks Diablot ainult selleks, et sõita aga mitte tibide korjamiseks.

See lagunemise jutt on küll huvitav. On see tõsi ka ? Anyway ma arvan et 5 milku eest saab garantii kah.
14.02.2002 at 19:32
Joel
 
lambo diablo!
quote:
madis wrote:
Ma arvan et see nokupikenduse jutt on rohkem Teise Eesti ja lasteaia rida.
Mõtte väljapakkujana ei tahaks ennast siiski Teise Eesti või lasteaia ridadesse arvata.
Eks kõik tahavad Diablot ikka eelkõige sõitmiseks. Imago, mis selle autoga kaasneb, on lihtsalt boonus, side-effect. Mida ma oma jutuga mõtlesin on see, et Diablo puhul on see imago boonus niivõrd mastaapne, et kaalub üles näiteks suurema mugavuse või kiir(end)usomadused, mida mõni teine sõiduk pakuks sama raha eest, ent millel puudub just seesama imago.
15.02.2002 at 11:02
PlyVal64
lambo diablo!
Vat siin Sa, Joel, küll eksid. 100 ostetud Lambost vast 5 on ostetud sõitmiseks. Ülejäänud vaid "riistapikenduseks". Ma pakun, et näit. eestist leiab 10 meest, kes SUUDAKS Lambo osta, kuid sellega sõita nad ei mõista. Ja ka 10 meest, kes mõistaksid sõita, kuid ei jaksa osta. Ja kumbagi seltskonda pole siin rohkem. Siin saidil käijatest ei oska keegi Lamboga midagi peale hakata, peale valede sõiduvõtetega kihutamise...
Lambo ei sobi linna(vastupidiselt Porchele). Ta on sama klassi auto CLK-GTRga, Daueriga, ja kasvõi Opeli Xtreemiga. Ja kõige vähem oskab selle konkreetse Lamboga midagi teha 150*150 mõõtudes vene uusrikas venemaa uulitsatel.

[Edited by PlyVal64 on 15.02.2002 at 10:23 GMT]
15.02.2002 at 11:22
partel
  
lambo diablo!
Eesti oludes on 150-300+ km/h vahemiku auto mõttetus.

Samas on vägagi huvi ringrajal profi kõrval istuda. Diabloga sõita ma ei oska.
15.02.2002 at 11:46
partel
  
lambo diablo!
Sihuke Lambo on küll hea! :burnout
15.02.2002 at 12:47
F***theEU
lambo diablo!
rääkisin ikkagi 96. aasta masinast......
15.02.2002 at 12:57
vette84
lambo diablo!
quote:
PlyVal64 wrote:
Soundi võrdlus. EU norm määrab ära mürataseme 1m kaugusel sumbutaja otsast, kuid ei määra müra tonaalsust. Ja toon, ehk siis kuuldav kolbide liikumise hääl ongi see, mis Vettet-Viperit ülikõrgepöördelistest mootoritest eraldab. USA V8 "annab teada" juba tühikäigul oma kurjast olemisest, Lambo seevastu vist vaid pöörete lõpuosas. No ja seepärast mulle ka biked ei meeldi.1600 cm3 V2 Yamaha hääl on igal juhul "meelierutavam", kui bike`de "räige seakisa". See oleks nii omamise mõistes meeldivus. KUULATA aga on mõlemad ülimõnusad!
Jääksin ise PlyVal64 jutuga nöusse
15.02.2002 at 15:06
Pets@
lambo diablo!
quote:
PlyVal64 wrote:
Vat siin Sa, Joel, küll eksid. 100 ostetud Lambost vast 5 on ostetud sõitmiseks. Ülejäänud vaid "riistapikenduseks". Ma pakun, et näit. eestist leiab 10 meest, kes SUUDAKS Lambo osta, kuid sellega sõita nad ei mõista. Ja ka 10 meest, kes mõistaksid sõita, kuid ei jaksa osta. Ja kumbagi seltskonda pole siin rohkem. Siin saidil käijatest ei oska keegi Lamboga midagi peale hakata, peale valede sõiduvõtetega kihutamise...


Palun selgita, mida siis Lamboga tegema peaks, et see _õige_ oleks? Juhuks, kui ma kunagi rahapaja leidma peaks :)
Kiirendusvõistlusteks saaks sama raha eest midagi sobivamat ja pappi jääks ülegi?
15.02.2002 at 19:11
PlyVal64
lambo diablo!
Pets, igatahes mitte kiirendusel osalema ja linnavahel 3t rida tegema. See auto on ehitatud autosportlastele, kes mõistavad selle isendi ringrajal ja serpentiinidel viia äärmustesse. Temaga sõitmiseks ei piisa vormel-Estonia kogemusest. Selliste autode juhtidele(kes tahavad tõelist sõitmist osata) on omaette koolitused (vast vaid FIA-GT, F-1 jms. sarjade juhid ei vaja neid), ning kõik, kes kusagil kunagi seda koolitust kommenteerinud on, on ühel meelel olnud: nad arvasid, et oskavad autoga sõita, kuid selle arvamuse ekslikusest said nad kiiresti aru...

Ma ka arvasin, et natukene nagu mõistan autoga sõita, kuid peale vormelikogemusega(Liidu abs.tipp oli) mehe kõrval veedetud veerandtundi Vettes ma seda enam teps ei arva. Ja ma olen paljude "kõvade" autode kõrvalistmel istunud(superautod jätame kõrvale)! Rullnokklik idiootne kihutamine ja ülikiire sõit on KAKS erinevat asja. Ponimajesh?

Ja Vette pole Lambo, nagu Estonia pole Ferrari.

[Edited by PlyVal64 on 15.02.2002 at 19:39 GMT]
15.02.2002 at 20:37
rustang
  
Moderator
lambo diablo!
quote:
PlyVal64 wrote:
Temaga sõitmiseks ei piisa vormel-Estonia kogemusest.
Karm tekst....ka Lambos on käigukang ja kolm pedaali, ma arvan, et saaksin kahe tunniga Tallinnast Tartusse sõidetud küll - kui just põhjapidi kusagile kinni ei jää :)
Aga kiire sõidu koolitusest ära ei ütleks!
15.02.2002 at 21:43
askeldaja
 
lambo diablo!
Huvitav oleks teada, mida Heldur Tõnisson mõtles, kui ta Ferrari F40 ostis, ise küllalt kõrges eas olles. Milline oli ostumotiiv? Miks inimesed ostavad selliseid autosid? Loomulikult Robert Lepikson ruttas õhinal kommenteerima, et nii vana mees ei suuda sellist autot juhtida, aga kas F40-ga sõitmine oligi eesmärgiks. Võibolla sümboliseeris lihtsalt F40 trofeed edukast elust?

Oletan, et:

1)unistuse realiseerimine,puhas omamise rõõm
2)mainekujundus, imidž
3)et kiiret sõitu teha
4)kollektsioneerimine
5)muud põhjused

Kas kallis ja eksklusiivne auto peabki tingimata saama tehniliselt maksimaalset rakendust? Ei oskagi midagi konkreetset arvata :(

Kui väga kujundlikult võrrelda, siis ju ka Harley Davidsoni asemel oleks võimalik mõni odavam aga sama võimas (võimekam?) tsikkel osta, aga rolli mängib ka "miski" mida teistel tsiklitel pole :(

Ehk mõni rikas autohuviline hindab seda "miskit"?

[Edited by askeldaja on 15.02.2002 at 21:16 GMT]
15.02.2002 at 22:11
peep
 
Moderator
lambo diablo!
Heh, kui keegi lambo vms. liikuri omanik seda threadi loeks siis vist võtaks muigama küll.:) Ehk see ongi põhjus miks neid autosid sellise raha eest ostatakse ?:D

Muuseas ostsin just värske EVO ja seal on pikk lugu mehest nimega Nick Mason, kes taob trumme loomingulises kollektiivis Pink Floyd.

Temal on unikaalseid autosid terve garaazhitäis ja enamus nendest ei ole mitte tänapäeva superautod (neid on ka) vaid vanemad mudelid, osa neist hinnalt kordi kallimad kui mistahes tänapäeva autod. Mees ise ja tema kollektsioon ja viis kuidas ta neid autosid kasutab, jättis selle artikli põhjal ülimalt asjaliku ja sümpaatse mulje, soovitan lugeda - ehk aitab stereotüüpe hajutada.
15.02.2002 at 22:37
peep
 
Moderator
lambo diablo!
Ja kui korra juba kiitmiseks läks siis otsisin netist ka Mason'i autokollektsiooni kohta infi - ja selgus, et mees on oma kogu parimatest paladest raamatu kirjutanud. Siin on mõned tema masinad koos piltide ja ka soundiga:

http://www.tentenths.co.uk/cars.htm

Öelge mis tahate aga mehel on maitset !

Huvitav, et vennal on ka McLaren F1 GT-R aga seda ta oma raamatusse pole pannud...

Ja muuseas mitmed neist masinatest on aktiivses kasutuses vintage ringrajavõistlustel, põhiliselt omaniku poolt juhituna, lisaks on mees ka viis korda Le-Mans'il osalenud.
15.02.2002 at 22:58
Askeldaja
lambo diablo!
Väga kõva autode kollektsioon!
Huvitav, mis on saanud Brežnevi kollektsioonist? :)
15.02.2002 at 23:19
reo
lambo diablo!
quote:
peep wrote:

http://www.tentenths.co.uk/cars.htm

Tjaah, vennal on maitset jah, ja nutsu :)
'62 250GTO on näiteks brittide C&S Car (classics&sport) hinnajuhis noteeritud 2,5 milli peale (mint condition of course) ja kui lugeda kuidas temal selle ostmine käis ... HAKKAN KA PILLI MÄNGIMA :)

btw jutt muidugi GBP-des, omal ajal lugesin seitse korda nullid üle enne kui uskuma jäin.
15.02.2002 at 23:29
peep
 
Moderator
lambo diablo!
quote:
reo wrote:
'62 250GTO on näiteks brittide C&S Car (classics&sport) hinnajuhis noteeritud 2,5 milli peale (mint condition of course) ja kui lugeda kuidas temal selle ostmine käis ... HAKKAN KA PILLI MÄNGIMA :)

btw jutt muidugi GBP-des, omal ajal lugesin seitse korda nullid üle enne kui uskuma jäin.

Seal artiklis oli GTO ostmisest ka juttu:

quote:
when I bought the car in 1977 the values were starting to punch up, and yet we still didn't realize it. I don't think any of us bought cars as an investment. I paid £37 500 for it, which was fantastic amount at the time. Everyone thought I was mad... But it was the car I'd always wanted.

80'ndate lõpus "autobuumi" tipphetkedel müüdi üks GTO £10miljoni eest.:eek
15.02.2002 at 23:38
reo
lambo diablo!
quote:
peep wrote:

Seal artiklis oli GTO ostmisest ka juttu:

quote:
...I paid £37 500 for it...
võileib siis ju :)

quote:
Nick Mason makes an impulse purchase:
"The price being asked was significantly more than I expected or was prepared to pay. When I saw the car I just thought "yes, yes, yes" and to the amazement of the seller, instead of starting to negotiate, my eyes simply glazed over and I said I’d take it.


Teemakohast ka:) - ei usu hästi, et too kesiganes venemaamees samade emotsioonide/mõtetega tolle lambo ostis.
15.02.2002 at 00:24
peep
 
Moderator
lambo diablo!
quote:
reo wrote:
quote:
peep wrote:

Seal artiklis oli GTO ostmisest ka juttu:

quote:
...I paid £37 500 for it...
võileib siis ju :)


Noh ma arvan, et tänases rahas oleks see x10 või enamgi veel...
15.02.2002 at 00:32
ervin
lambo diablo!
http://www.automobilemag.com/features/847.html

kirjeldab natuke diabloga sõitmist
15.02.2002 at 00:33
peep
 
Moderator
lambo diablo!
PlyVal: millisesse Venemaa kohta see Diablo viidi, kas Moskvasse ?
16.02.2002 at 23:04
PlyVal64
lambo diablo!
quote:
peep wrote:
PlyVal: millisesse Venemaa kohta see Diablo viidi, kas Moskvasse ?
Moskvasse minevasse rongikooseisu haagiti vagun, agas tead, mul selline prof. suhtumine tollialal, et liiga täpselt lihtsalt ei uuri(kuigi võin). Mida vähem abs. täpset inffi omad, seda lihtsam ennast "lollide" eest kaitsta(11 aastat tollikogemust).

Aga sellest Lambost siis veel: jutt käis sellise autoga sõitmise ümber. Omaette teema on selliste autode kollektsioneerimine ja oma eluunistuse täitmine. Siis pole omanikul mingit vajadust selle autoga hästi sõita osata. Piisab, kui kollektsiooni autoga vaikselt mõnel kokkutulekul veereda. Aga korralik kollektsioon algab alles 5st autost...
17.02.2002 at 13:31
urmas
lambo diablo!
http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=1&id=118877
22.02.2002 at 10:09
LaSa
 
Moderator
lambo diablo!
asjalik:
quote:
.. uksed on kere külge kinnitatud horisontaalselt.

suur :lol, et Harli Uljast on kirjeldatud kui spetsialisti Lambo alal.. Suur spets küll, kes ühe korra sõitd autuga :lol
22.02.2002 at 12:01
tqhq.ee foorum : Autod : lambo diablo!   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.