register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Teen siis ikka enda esimese usa auto teema siia ka. Kuna tegu esimesega, siis võib siit tulevikus leida vanade peerude jaoks huvitavaid küsimusi. :D
Auto mark pealkirjas mainitud. Lisad nagu usa autole kohane - nahktuba, kiirusehoidja, 4x. el. aken, el. peeglid soojendusega, el. katuseluuk, mis nöögib, tumenev tahavaatepeegel, mis minumeelest samuti ei toimi, originaal immo ja alarm, 15" valuveljed, mis ei istu sellele autole. Võibolla midagi veel, aga kõik on elementaarne, midagi ulmelist ei ole. Aa, pagassis panipaigas alles isegi uued GM originaal mummulised töökindad ja muud vidinad. :)
Päev pärast ostu:




Nädalavahetusel sai lilla toonkile maha kakutud, väike pesukuur tehtud koos värvi taastjaga ja uuritud, miks katuseluuk ei tööta.
Pistik oli lahti ühendatud, kokkupannes luuk iseenest toimis, aga mootor vist käib üle. Igatahes ragises üleval lõpus ja kinni pannes samamoodi. Kinni tõmmates jääb luugi üks nurk ka allapoole katuseserva, kui ise õigel ajal uuesti nuppu ei vajuta. Kas tal luuk peaks katusesse sisse ka jooksma? Teine põhjus oli arvatavasti see katkine plastosa ja sellel poolel jääb luugi serv hoopis kõrgemale:



Tükid olid siinide vahel olemas, ehk annab kuidagi parandada. Iseenest paneks uue detaili, aga kas seda on eraldi saadaval?

Üks pool kapotest värvitaastajaga tehtud, kuid kuna tulemus minu jaoks rahuldav ei olnud, siis peale selle ja ühe ukse rohkem ei nühkinud ega petnud ennast:


Üldine pilt peale pesu:



Ilma toonklaasita. Kuid tumendamata klaasideta pole harjunud ning nädalavahetusel peaks saama uue korraliku kile. Kong pime ja tagumised ukseklaasid läbipaistvamad.


Juhtus ka see, et kojamehed vahepeal esiklaasi ei tahtnud pühkida. Käega veidi aidates hakkasid toimima. Sai neid nüüd määritud ja loodan, et sellega on see case closed. Samuti ei käivitunud auto paaril korral immo pärast. Loodetavasti on ka see case klõusitud peale puldi patarei vahetamist.

Edasised plaanid on kaotada nagin tagaluugil, korralikult all istuvad veljed saada, suunatulede kõrval olevad oranzid gabariidid põlema, kui valgeid enne ei saa ning pistikud ja juhtmed alles on, tagumine kojamees ja katuseluuk töökorda seada. Muidugi ka suurem salongi puhastus. Visuaali poolelt on veel mõned ideed, aga neist enne ei räägi, kui reaalselt juhtunud.

Selline mu esimene usa raud on.

Harry
02.06.2010 at 23:42 1 edit. Last edited 30.10.2011 at 20:48 by Harry_R
Lowrider
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Õnnitlused esimese usaka puhul :)
Tundub et pisinokitsemisi jätkub, edu!
03.06.2010 at 21:32
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
Lowrider: Õnnitlused esimese usaka puhul :)
Tundub et pisinokitsemisi jätkub, edu!

Tänud! Siiani olen ka valikuga rahul. Loodetavasti nii ka jääb.
Ja pisinokitsemised mulle meeldivad, muidu muutub auto minu jaoks igavaks. Jõudumööda proovin kõigega tegeleda - välimus, salong, tehniline. Viimane on muidugi esikohal. Eelmise autoga välimuse kallale väga ei jõudnudki 3 aasta jooksul, kuna tehniline osa vajas pidevat tähelepanu ja raha, kuid sai ka eksterjööri parendatud natuke. Müügi eelsel õhtul lasi ostja veel auto läbiraputada ja otsida, kuid vigu leiti siiski ainult 0. :)
03.06.2010 at 22:09
blood
 
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Kunagi ise zr2 blazerit omades võin öelda,et googeldades leaid ka palju kasulikku.See sama tagaluugi krigin ja palju muutki:) Edu uue autu puhul

____________________________
ex Deville Coupe 1971
ex STS 2005
ex FWB 1993
ex Escalade 2003
CTS 2008
04.06.2010 at 16:36
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
blood: Kunagi ise zr2 blazerit omades võin öelda,et googeldades leaid ka palju kasulikku.See sama tagaluugi krigin ja palju muutki:) Edu uue autu puhul

Ja küsiks siis kohe, kuidas sa autoga rahule jäid?
Eks see usa raud tekitab sõltuvust juba oma mootori häälega. Ma lasen mõnikord akna alla ja panen muusika vaikseks, et seda mõnusat müdinat kuulata. Ei uskunud, et V6 see "õiget" heli suudab teha. :)
04.06.2010 at 20:08 1 edit. Last edited 04.06.2010 at 20:10 by Harry_R
DevilDeVille
  
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
Harry_R: Ei uskunud, et V6 see "õiget" heli suudab teha. :)

see v6 teeb suht huvitavat häält siis, kui peale katalüsaatorit on jäänud vaid 10 cm toru. seda siis tühikäigul, pöördeid andes jätab selline kombo natuke mingi sportliku FL6 vms distributsioonivolvo mulje :)

polnud nüüd mõeldud soovitusena kohe summutit nüsima minna, lihtsalt oma hiljutisest kogemusest pajatan. aga edu ja muretuid miile.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
04.06.2010 at 21:40
blood
 
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
Harry_R:
quote:
blood: Kunagi ise zr2 blazerit omades võin öelda,et googeldades leaid ka palju kasulikku.See sama tagaluugi krigin ja palju muutki:) Edu uue autu puhul

Ja küsiks siis kohe, kuidas sa autoga rahule jäid?
Eks see usa raud tekitab sõltuvust juba oma mootori häälega. Ma lasen mõnikord akna alla ja panen muusika vaikseks, et seda mõnusat müdinat kuulata. Ei uskunud, et V6 see "õiget" heli suudab teha. :)

No täitsa sõitis :) Sul tagumine uks käib ka kaheks jah:? Kui jah siis silicon spray tihenditele ja siis luukikinnituse pulte veidi pingutada ja minul piisas :)

Edu kulgemisel.

____________________________
ex Deville Coupe 1971
ex STS 2005
ex FWB 1993
ex Escalade 2003
CTS 2008
04.06.2010 at 21:48
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
blood:
quote:
Harry_R:
quote:
blood: Kunagi ise zr2 blazerit omades võin öelda,et googeldades leaid ka palju kasulikku.See sama tagaluugi krigin ja palju muutki:) Edu uue autu puhul

Ja küsiks siis kohe, kuidas sa autoga rahule jäid?
Eks see usa raud tekitab sõltuvust juba oma mootori häälega. Ma lasen mõnikord akna alla ja panen muusika vaikseks, et seda mõnusat müdinat kuulata. Ei uskunud, et V6 see "õiget" heli suudab teha. :)

No täitsa sõitis :) Sul tagumine uks käib ka kaheks jah:? Kui jah siis silicon spray tihenditele ja siis luukikinnituse pulte veidi pingutada ja minul piisas :)

Edu kulgemisel.

Ok, proovin selle ära ja äkki parandab asja. Jubedalt nagiseb küll praegu.
DevilDeVille, minu jaoks muusika kõrvadele kostub sealt praegugi. :)
04.06.2010 at 22:46
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Nii, 2 proleemi, mida ma lootsin, et sai lahendatud, jätkavad siiski vapralt toimetamist.
Nimelt 3 - 4 korral on käivitamisel jäänud security kiri vilkuma ja ei lase autot käivitada. Kulub oma 10 - 15 minutit ja pikemat nupu toksimist, kui saab mootori taas tööle. On säranud see kiri ka sõidu ajal ja sõidu ajal ka põlema läinud, kuid seisma pole auto sellepärast jäänud. Vahetasin puldi patarei ära, paar päeva toimetas ilusti, kuni lõi sõites jälle vahelduva eduga security põlema ja ülejärgmine hommik auto taas ei käivitunud kohe. Leidsin googeldades küll infot, aga inglise keel nii tasemel ei ole, seega loodan teie abile.
Teine jant on esikojameestega. Mingi hetk nad ei taha liikuma hakata. Käega aidates hakkavad jälle toimetama. Hoovastik sai määritud, aga nagu näha, siis kasu ei olnud. Kojameeste mootori juurest paistis peale kaane maha võtmist mingi trükiplaat, mida eemaldama esialgu ei hakanud, lootuses, et hoovastike määrimine toob edu.
06.06.2010 at 20:06
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Kuna talutav "leierkast" peab mul autos olema, siis sähkne kompott ootab nüüd autosse paigaldamist. Täna lisandusid juurde GAS Alpha 62X komponentkõlarid, terminal ja invertertoru kastile. Vaja nüüd veel kast kokku klopsida ja siis peaks saama ehk rahuldavat helisüsteemi kuulata. :)


Palun ka abi velje valikul. Siit lehelt sooviks teie arvamusi, mis sellele maasturile võiks sobida. Lisan, et ainult suveratasteks jäävad, seega vaatangi vähe edevamaid, praegused jääks talve ootama. Odavama otsa veljed nad küll on, kuid kuna kõrge rehv läheb peale ja löökauke ikka väldin, siis vast ei juhtu nendega midagi hullu. Suurus 16"-17" ja "neegrivelgi" ei taha. Kui keegi suudab, siis võib ka oma visioonist VT teha. Endale jäi silma suhteliselt edev L721, veel L520 ja 16" puhul X211
http://www.aabe.ee/uus/web/valuveljed3.php

Muidugi ootan siiani ka arvamusi auto mittekäivitumise ja kojameeste kohta. Pole aega kuskilt töökojast läbi minna, kuna tööpäevad pikad, kuid kui foorumi abi ei saa, siis ehk AB mehed oskavad telefoni kaudu midagi kosta.
11.06.2010 at 19:50 1 edit. Last edited 11.06.2010 at 19:54 by Harry_R
kaedoo
 
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Kojameeste mootori trükiplaadis ongi viga,seal kuskil kehv ühendus.
11.06.2010 at 20:27
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
kaedoo: Kojameeste mootori trükiplaadis ongi viga,seal kuskil kehv ühendus.

Ok. Lisan veel, et kui ma kojamehed aktiveerin, siis on kuulda, et mootor teeb mingit häält hetkeks, kuid ei liigu, käega abi andes hakkavad toimima. Samas jah, tehniline viga see ei saa olla, kuna täna kasutasin kojamehi ja järgmine hetk enam ei toiminud.
Pean siis laskma mingil elektrimehel selle ülevaadata ja joota.
Tänud sulle info eest!
11.06.2010 at 21:04
cipo
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Oma Luminal kahtlustasin mootori harjakesi või midagi sellist, kuna just käega edasi lükates ja siis seest uuesti lülitades hakkasid nagu toimima - tont seda teab - et, mootor teeb mingid täpsed tiirud stardi/pausi vahel ja jääb alati ühte positsiooni - pidev startimine ühest positsioonist on seal mootoris midagi ära kulutanud. Aeg ajalt töötas ja siis ei töötanud.
Teoreetik olen - mina seda mure remontida ei jõudnudki.

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family
11.06.2010 at 21:39 1 edit. Last edited 11.06.2010 at 21:40 by cipo
DevilDeVille
  
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
L721 võiks täitsa sobida

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
11.06.2010 at 22:42
yanekk
 
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
Harry_R:

Palun ka abi velje valikul. Siit lehelt sooviks teie arvamusi, mis sellele maasturile võiks sobida. Lisan, et ainult suveratasteks jäävad, seega vaatangi vähe edevamaid, praegused jääks talve ootama. Odavama otsa veljed nad küll on, kuid kuna kõrge rehv läheb peale ja löökauke ikka väldin, siis vast ei juhtu nendega midagi hullu. Suurus 16"-17" ja "neegrivelgi" ei taha. Kui keegi suudab, siis võib ka oma visioonist VT teha. Endale jäi silma suhteliselt edev L721, veel L520 ja 16" puhul X211
http://www.aabe.ee/uus/web/valuveljed3.php



Alustaks äkki sellest et kuipalju need Noname veljed ka kaalu suudavad kanda.
Pole nagu eriti mõtekas panna udupeeneid asju, kui need kohe kõveraks vajuvad.

____________________________
Kodusadamaks Haapsalu
12.06.2010 at 15:53
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Täna sai selliseid 16" alla proovitud, rehvid on peal juustud, need tuleks välja vahetada. Tegu GM tootega:


13.06.2010 at 15:42
gets
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Proovi rohkem velje offseti või laiuse peale panustada. Blazer on enam-vähem välimusega, kuid mingi haige kiiksu pärast on sinna alla pandud nii kitsad sillad, et paigal seistes võib tekkida raskusi tasakaaluga. Kas need proovitud on Camaro veljed? Kui nii, siis võiks sulle sobida midagi bemmide valikust. Offsette ja laiusi seinast seina. Camaro veljed oma 50+ offsetiga on sellised pooletoobised disainiimed, mis välimust väga paremuse poole ei liiguta.
13.06.2010 at 16:16 2 edits. Last edited 13.06.2010 at 16:21 by gets
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
quote:
gets: Proovi rohkem velje offseti või laiuse peale panustada. Blazer on enam-vähem välimusega, kuid mingi haige kiiksu pärast on sinna alla pandud nii kitsad sillad, et paigal seistes võib tekkida raskusi tasakaaluga. Kas need proovitud on Camaro veljed? Kui nii, siis võiks sulle sobida midagi bemmide valikust. Offsette ja laiusi seinast seina. Camaro veljed oma 50+ offsetiga on sellised pooletoobised disainiimed, mis välimust väga paremuse poole ei liiguta.

Camaro alt jah.
Olen mõelnud ka BMW velgi, aga kui hästi või halvasti see auguvahede erinevus mõjub? Mis offset juba sobiks Blazeri välimusele? 20 - 30? Peast käis läbi ka flantside mõte, aga see teeb kokkuvõttes hinna selliseks, kus velgi igasuguseid valida.
Täna vist panid kojamehed lõplikult pillid kotti, kuna käega abistamine neid samuti liikuma ei pannud ning mingit heli mootori tööst samuti ei kostunud. Kuna mõtteid selle kohta vähe avaldatud, peab proovima esialgu seda ühte varianti, mida soovitati vaadata - kojameeste mootori juures oleva trükiplaadi ühendusi.
13.06.2010 at 17:48
tfr
 
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Maitse on muidugi füüsiliste konfrontatsioonide küsimus, aga mina isiklikult teeks sinna sportauto alt velgede/rehvide kruvimise asemel väikese tõste ja paneks Mangelsi või mingi sarnast tüüpi velje. Näiteid usaraud.ee-st:



13.06.2010 at 18:13
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
tfr, auto on minu jaoks piisavalt kõrge. Offroadiga ei tegele (veel :P), seetõttu ei näe ka kõrgemaks ajamise vajadust praegu, kuid velg võiks enamvähem tasa olla koopa äärega. Taoline Mangels oleks kena küll, kuid kasutatult pole ma neid veel leidnud ja uute hind ületab minu selle aastase velje investeeringuks plaanitava summa.

Nüüd jäid silma sellised rattad.


Andmed:
Tootja ja mudel
Tootja Autec
Velje tüüp
valuvelg
Mõõdud
Mõõt (toll) 17 x 8
Aukude diam. (PCD) 5 x 120
Keskaugu diam. 72.6 mm
Offset 20

Tehti selle veljega ka väike virtuaalne proov, kuigi reaalselt peaks vist natuke suurem jääma.

13.06.2010 at 18:18 3 edits. Last edited 13.06.2010 at 18:30 by Harry_R
gets
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Ise vist ei viitsiks vähesegi offroadi võimaluse korral eriti päris uusi rattaid soetada. Vaata bemmiklubi lehele, seal 5 ja 7 seeria velgi päris odavalt antakse. Need võiks sinna 10...20 offseti kanti jääda. Kui mõelda, et see proovitud Camaro velgi oli 50+ offsetiga, siis ~20 offset teeb auto päris mehiseks. Poldimõõdu diameetri vahe 0.5mm ei mõjuta midagi, mugavama paigalduse huvides pead keskavale tsentrirõnga sebima, muidu läheb veljevahetusel poltide võrdse kinnimeelitamisega liigselt aega. Omal Camarol rattad ilma tsentrirõngasteta ja ei kurda.
13.06.2010 at 18:59
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
No tsentrirõngad panen ikka. Aga tänud sulle selle info eest. Arvatavasti lähen proovin järgmiseks neid Alutec velgi, kuna offset on 20, laiust ka piisavalt ja ega välimuselgi viga ole.
Ja offroadi kohta mõtlesin ainult auto kõrgust. Uue Mangelisiga sinna tõesti ei roniks. :D
13.06.2010 at 19:16
lumeinimene
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
ilus kroom mangels sobiks paremini kui kodaraga velg-see minu arvamus.
13.06.2010 at 19:43
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Nüüdseks üle 36 tunni ärkvel olnud ja ka ametialast tööd päeval tehtud, sest tõeks sai see öö, mis ma kartsin tulevat. Eelmisel korral sai isegi 3 tundi magada. Nimelt muusikasüsteemi install.
Kuna töötan firmas, mis tegeleb laevade jäätmekäitlusega ja suvistelt kruiisilaevadelt igasugu nodi tuleb, mida ilusti ka ise taaskasutada saab, siis woofrikast valmis 19mm vineerist, mis esialgsel olekul esindas lamineeritud kappi. :D Saaks teise samasuguse veel teha, kuna teine kapp jäi puutumata. Samuti maki raam valmis 12 mm suvalisest vineerist, mis laevalt maha saadetud. Kuid ei olnud see nii lihtne - 1 kiht vineerist sai maha võetud, kuna kukkus punnitama armatuuri paneeli peale sobitades + veel kinnituskõrvade nikerdamised jne. Kuna ka kapp vajas lammutamist ja mingilmääral ka laminaadist puhastamist, siis aega kulus päris palju. Nimetagem seda taaskasutuse võludeks. :)
Igatahes makk nüüd ilusti paigas ja ka woofer pagassis olemas. Veel jäänud kaablid vedada ja võim ühendada, aga krt ei ole sellel autol mõistliku kohta, kuskohast voolukaabel salongi tuua. :twisted:

Paar pilti töökäigust, kus Priitpoiss selle kapiga mässab ja lõpptulemustest woofri ja magnetoolaga.
Laminaadist puhastamine ja laiali lammutamine:



Kasti detailide lõikumine:


Sitast saia tulemused:


Maki raamile läks peale sama riie, mis basskastile ja reaalselt on väga ilus ning pehme :). Moblapilt teeb riide olemuse teiseks.
22.06.2010 at 23:04 1 edit. Last edited 22.06.2010 at 23:06 by Harry_R
Harry_R
Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)
Lisaks veel eraldi tänud Priidule, kes neid suurmaid töid teostanud ja magamata öid veetnud.
22.06.2010 at 23:08
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevy Blazer 4.3 V6 98' (LÄINUD!)   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.