register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Füüsika küsimused ja vastused   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Poster Message
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
quote:
Jesper: Madlobster, kas ma saan aru nii, et sa oled nõus selle ilmajaama, gps-i, TTÜ jms enda peale võtma? St noh minu huvi on, et tulemusi, misiganes need siis täpselt on, ei saaks enam pärast katse tegemist ei üks ega teine pool kahtluse alla seada. Sedasi ei viitsi mässata kui teen katse ära ja selgub et aaaaaga GPS pole mingi mõõteriist ja aaaga sa panid anemomeetri viltu vms.

Raha peale ei viitsi kihla vedada, see on veidi barbaarne. Kui suure summa vahele panek on absoluutselt vältimatu, siis noh eks kaalun, aga tungivalt eelistaks ilma, just for fun.



SOBIB!!!!!!!!!!!!
Kui raha vahele ei taha panna teeme siis vähemalt ühe korraliku grill kräu peale katset ja kräu maksab kinni kaotaja. Siis on ka just for fun ja mulle sobib täiega!!!!!!!!!!!

Teeme asja huvitamaks ja odavamaks natuke.
Saatke mulle näiteks priva, kes usub autosse ja kes ei usu.
Katse ajal on mitte uskujad ühel pool teed ja uskujad teisel pool teed. Kaotajad aitavad kompenseerida ehitajale ehitamise kulud ja teevad võitjatele korraliku peo.

Siis on vähe lõbusam meil kõigil. Muidu peame pärast Jesperiga ainult kahekesi viina jooma :) ja kulud ka suuremad ühele kui oleks seda kambaga tehes.

Loeme vaidluse lõppenuks ja edasine sõnavõtt karlssoni kohapealt tuleb peale katset ja pidu. Saatke priva kes on nõus katses osalema. Ja ärge unustage mainida oma poolt, et siis pärast teame, kes poodi läheb :D
27.07.2010 at 13:27 1 edit. Last edited 27.07.2010 at 13:42 by Madlobster
viplala
Füüsika küsimused ja vastused
BlueStang, ma ei näe ühtegi põhjust, lünka ega viga järgneval süsteemil, baseerub samal igiliikuri tehnoloogial.

Sama auto aga propeller tuleb keerata ümber ja ülekanne teha aeglasemaks. Sellisel juhul jäävad kõik muud autole mõjuvad jõud samaks. Auto tuleb panna ninaga vastu tuult. Tuul paneb propelleri tööle, ning auto hakkab vastu tuult minema. Vaikselt aga siiski.

Asja toimivus on sedavõrd obvious, et seda pole mõtet minumeelest miski mudeliga tõestama hakata - neidsamu mudeleid ja tõestusi on terve internet täis.
27.07.2010 at 13:44
BlueStang
 
Füüsika küsimused ja vastused
quote:
viplala: BlueStang, ma ei näe ühtegi põhjust, lünka ega viga järgneval süsteemil, baseerub samal igiliikuri tehnoloogial.

Sama auto aga propeller tuleb keerata ümber ja ülekanne teha aeglasemaks. Sellisel juhul jäävad kõik muud autole mõjuvad jõud samaks. Auto tuleb panna ninaga vastu tuult. Tuul paneb propelleri tööle, ning auto hakkab vastu tuult minema. Vaikselt aga siiski.

Asja toimivus on sedavõrd obvious, et seda pole mõtet minumeelest miski mudeliga tõestama hakata - neidsamu mudeleid ja tõestusi on terve internet täis.

päris sürr ettepanek ja loogika, sul vist jäi tähelepanuta, et see propeller on vähe teistsugune
27.07.2010 at 13:49
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
Ootan siis kaks päeva privasi koos kontaktide ja seisukohaga antud teemast, kes tahavad katses kaas lüüa, kas siis mõne asjaga toetades (mõnel on sportratas kuuri alla, kust saab laenata hetkeks väikse veeretakistusega rattaid, mõnel keevitus, treimis võimalus, mõni raadioteel mudelauto, millega saaks siis sõiduki suunda vajadusel korrigeerida, propeller jne (sest elussuuruses vist ei hakka ehitama) või siis lihtsalt tahavad tulla just for fun kampa.

Kui osalejate nimekiri koos siis saame mõni õhtu kokku arutame läbi, kes millega aitab ja konstrueerime sõiduki. Ja peale katset istume grilli äärde ;)

Esimesed registreerunud olemas ootan lisa, sest kambas on ägedam. Eriti ootan siis registreerujate hulka antud teemas kõvemini sõna võtnud (seega ka oma kindlat seisukohta omavaid) kasutajaid. Tehnilist, organiseerimis vms abi osutuvad inimesed kuuluvad just nüüd loodud tiimi Tuule Jõul Alla Tuult Kiiremini Kui Tuul ehk TJATKKT
Kõik toetajad saavad teha seadme peal reklaami oma teenustele või millele iganes tuju tuleb. Minu peal on siis erinevate mõõtmiste ja spetsialistide kaasamine katsesse. Pole välistatud, et tuleb ka televisioon ;)
Rokipeeru (võib ka keegi teine olla) käest tahaks tellida särgid kus on siis meie tiimi nimi ja ka visand sellest imeautost.



EDIT: Grupp järjest kasvab, mis on väga positiivne (Y), et tehnikainimesed ainult ei mölise pehme tooli peal vaid on ka nõus midagi ära tegema kas siis millegi tõestamiseks või ka ainult elu huvitamaks tegemise nimel (kui seda on perse paksuks istumine)

Edit: Olemas juba päris mitu inimest, kes saavad tehniliselt abiks olla, samuti olemas reklaam kleepsutegijad, ootan kontakti särgi pakkujalt. Kokku saame selle nädala lõpul. praegu on enamus tln lähiümbrusest. Pange mulle oma registreerumisel kirja ka oma asukoht, ka need siis kes juba regasid aga asukohta ei maininud. Kaugema kandi meestega siis lepime kokku mis moodi meie tiimi tööst osa võtta.

Regamisel
1) Seisukoht (võib olla ka just for fun)
2) Geograafiline asukoht
3) Millega saab abiks olla materjalid, seadmed, organiseerimine jne jne jne(võib ka kriips olla (siis tuleb oma viin ise osta :) )
4) Kontakt tel nr, et saaks kokkusaamised ja jooksvad küsimused kiirelt lahendada.

Nimekiri tuleb mingi hetk avalikuks koos seisukoha ja pakutava abiga
27.07.2010 at 13:52 7 edits. Last edited 27.07.2010 at 15:34 by Madlobster
BlueStang
 
Füüsika küsimused ja vastused
tegelikult võiks teha ikka igaüks ise oma apastraadi, siis saab korraldada allautuult tuulest kiiremini sõitmise kiirendusvõistlused - läheks selle foorumi teematikaga ka natuke balanssi :p
27.07.2010 at 15:16 1 edit. Last edited 27.07.2010 at 15:17 by BlueStang
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
quote:
BlueStang: tegelikult võiks teha ikka igaüks ise oma apastraadi, siis saab korraldada allautuult tuulest kiiremini sõitmise kiirendusvõistlused - läheks selle foorumi teematikaga ka natuke balanssi :p

Tegelikult ootaks sinu registreerumist, mitte kogu asja nüüd lolliks naljaks pööramist ja käed taskus tühja pilguga pilvi vaadates ja vilet lastes eemale jalutamist ;) Keegi kellegi peale tige ei ole ja kui vaidluses tõde ei selgu siis selgub see loomkatsetes. Nii et härrased "teeme/joome ära 2010"
27.07.2010 at 15:22
viplala
Füüsika küsimused ja vastused
quote:
Madlobster:
quote:
BlueStang: tegelikult võiks teha ikka igaüks ise oma apastraadi, siis saab korraldada allautuult tuulest kiiremini sõitmise kiirendusvõistlused - läheks selle foorumi teematikaga ka natuke balanssi :p

Tegelikult ootaks sinu registreerumist, mitte kogu asja nüüd lolliks naljaks pööramist ja käed taskus tühja pilguga pilvi vaadates ja vilet lastes eemale jalutamist ;) Keegi kellegi peale tige ei ole ja kui vaidluses tõde ei selgu siis selgub see loomkatsetes. Nii et härrased "teeme/joome ära 2010"


Pane siia ka regatute nimed koos nende seisukohaga.
27.07.2010 at 15:24
vr_
  
Füüsika küsimused ja vastused
No mina olen skeptikute poolel, tallina mees.
Aga ainult juhul kui üritus toimub kaugemal kui 17 august, homme leegin minema eestist lihtsalt.

____________________________
Imperialist 71
27.07.2010 at 16:13
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
quote:
vr_: No mina olen skeptikute poolel, tallina mees.
Aga ainult juhul kui üritus toimub kaugemal kui 17 august, homme leegin minema eestist lihtsalt.

Pange regamised punktide järgi privasse, kergem jälgida ja puhtam teema. Kõikide nimed ja seisukohad tulevad avalikuks va juhul kui regamisel on palutud seda mitte teha.
27.07.2010 at 16:22
Incerror
 
Füüsika küsimused ja vastused
Mingil määral olen nõus selle teemaga seonduv "katsejänes" olema.
Aga kihlvedudes ja regamises ei osale, sest ma täpselt ei tea mida keegi tahab tõestada!

Käigukasti ja muudetavate labanurkadega liigub see auto kindlasti tuulest kiiremini!
Ja tuul on selles kontekstis lõputu jõuallikas!

Tegelen sarnase "teadusega" iga päev. Hobiks on lohesurf (kitesurf) ja seal kasutatakse liikumiseks
"täispuhutava raamiga lennukitiiba" mille puhul saab muuta õhus nii tuule ründe nurka kui pööramise kiirust ja suunda!
Puhas füüsika aga käib tunde pealt!

Kui lohe panna pöörlema ümber oma ühe nurga on ta justkui poolik propeller!

kiiruserekord lohega üle 100 km/h saavutatud tuulega 15 - 20 m/s - see on küll risti tuulega aga
Kui keerata sellisel kiirusel alla tuult, hakkab sõitja justkui lohel alt läbi sõitma! (olgu olgu ei pea nii kihutma aga 50 km/h olen vist isegi liikunud)
Kompenseerimiseks lastkase lohe keerlema - ehk loopima, et ta liiguks sõitjast kiiremini ja liinid ei läheks lõdvaks!

Ma olen kehv kirjamees aga kes tahab omal käel proovida ja vajavad katsepolügoni siis võime ükspäev Stroomi rannas õppelohe proovida kas liigub kiiremini kui tuul või ei!
Tuulega 4 m/s lastes lohe allatuult loopima (pöörlema) ja peaksid saama teda kinni hoidvad liinid lõdvaks joosta alla tuult!
siin videos on küll mingi õnnetusega tegemist aga umbes nii see välja näeb!


NB! kiiver ja kaitsmed kohustulikud ka muru või liiva pea.
Ja tuulemõõtja olemas!

Seal selgitaks ka pikemalt termineid nagu tuule kiirus maa suhtes ja näiline tuul, mis mõjub lohele isegi
siis kui lohe ristlõige liigub tuulega sama kiirelt aga lohest on saanud propeller!

Ja igal pool lohefoorumites on seda teemat juba arutatud - seal on enamustel selge kuidas valida õige tuule ründenurk lohele,
et sõidus ära kasutada nii tuule puhumise suunalist jõudu kui ka õhuhõrendust mis lohele lisatõmmet jagab - ning et viimane tekiks peabki tegema tiba lisatööd suunama mõistuse ja käega (mente et manu) lohe õhus 8-said tegema või loop'e.
Aga jälle - need kes ei saa aru kui lõpmatu suur jõud on tuul võrreldes inimesega peavad seda ise kogema!

Uues teemas võin tõestada et lohe lendab vastutuult ka!
27.07.2010 at 16:48 1 edit. Last edited 27.07.2010 at 16:50 by Incerror
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
Incerror purjeta tuule jõul otse vastutuult. Lohe keerutamine ei ole tuulejõud.

Lisan juurde, et need, kes katses nõu või jõuga ei osale ei tohi ka pärast tegijate peale näpuga näidata, et ülekanne oli vale, propeller oli vale, tuul oli nõrk või mis iganes veel pähe tuleb ning läbi selle tegijaid mustata lisaks füüsika mitte tundmisele veel pudinäpluses ja ehitamise mitte oskamises või veel parem pettuses (sest skeptikud raudselt panid ratta sisse salapiduri)

Incerror pane oma seisukohta ja kontaktid mulle privasse keegi raha ei küsi ja mingeid kohustusi sa sellega omale ei võta aga aerodünaamikas kodus olevate inimeste nõu on väga teretulnud.

Kogu tiim ehituse ajal ei vaidle ja ei mögise asja võimalikuse või võimatuse üle ja kõik annavad endast parima asja toimima saamise nimel vaatamata sellele, et osad (ka mina :) ) seda võimatuks peavad.
Võtan grupi nimel sõna ja ütlen, et oleme mõnest pärastlõunast väga huvitatud kuulama algtõdesi aerodünaamikast purjede, propellerite tööpõhimõtetest ning seda ka lohega vee ääres praktikas töötamas nähes. Vbl saad mõnesse meist veel pisiku süstida ;)

Veelkord siis. Inimesed, kes omavad keskmisest rohkem tedamisi aladelt, mis antud seadme ehitamisel abiks on võtke ühendus. Mitte mingisuguseid kohustusi vastutusi te endale sellega ei võta. Isegi viina ei pea pärast jooma kui ei taha :) ;)

Mõni siin privas ka veel tunneb muret kihlveo ja raha pärast.

Mitte keegi ei pea raha maksma, kihlveos osalema! Kuid see võimalus on olemas kui keegi peaks tahtma. Minuga siis ;) Võibolla mõnega veel sest skeptikuid kipub rohkem tulema kui uskujaid. Aga nemad räägivad ise enda eest, kes tahab ja kui suure summa peale. Aga kihlavedamine on teisejärguline asi ja sügavalt vabatahtlik
27.07.2010 at 17:15 3 edits. Last edited 27.07.2010 at 17:25 by Madlobster
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
Update siis meilivestlustest auto tingimuste kohta.

Liikumine peab olema ainult tuulejõul ja otse alla tuult
Kiirendamine peab olema tuulejõul tuule kiiruse ületamine peab olema tuulejõul
Liikumine tuulest kiiremini peab olema tuulejõul ja jätkusuutlik st salvestunud energia kasutamine mis tahes moodusel ei ole lubatud st versioon mille käisin välja juba mõni leht tagasi (8 leht ülevalt 11 post vist oli)
Tuulest kiirem liikumine peab olema selge (Mina lepin kui ta suudab hoida 1,3x tuulekiirusest kuid täpne kiirus, mis tunnistab ühe või teise poole võitu või kaotust pannakse paika vast omavahelises vestluses ja anname siis sellest siin teada). Mingi piiripeal töllerdamine kus mõõtevead tuule iilid jms jätavad lahtised otsad ei ole uskujatel aluseks oma võitu tunnistada.

Mina isiklikult lepin ka siis kui me sellele kärule autoga hoo sisse tõmbame ja ta on suuteline tuulest kiiremat liikumist tuule jõul säilitama ja tõenäoliselt olen üsna üllatunud kui ta suudab ka seal tuulekiiruse lähedal töllerdada (st ehitasime krdi hea aparaadi :) )
Mingi hetk teen meililisti ja kõik liikmed saavad kõikide osalejatega kinnises ringis edasi arutada. Tähtsamad saavutused siis kajastame ka siin teemas või teeme sünniloost kuni katseni uue teema.
27.07.2010 at 18:08 3 edits. Last edited 27.07.2010 at 18:28 by Madlobster
BlueStang
 
Füüsika küsimused ja vastused
Niiet hakkategi ehitama?:)

Kindlasti tasuks asi enne läbi arvtada, mitte nossovi moodi suvalisest kättesaadavst kraamist seda katse-eksituse teel kokku aretama hakata. Nii võibki kergesti juhtuda, et osa katsetajaid saavad õnnelikult käsi hõõruda ja hõisata, et asi ikka ei toimi.

Asja õnnestumise huvides luban endale mõned olulised vihjed.

Kuigi juttu oli kiiruste erinevusest, siis mitte kiirused ei liiguta kehi vaid kehadele rakendatavad jõud, eksjuonju. Nagu Jesper ühes varasemas postituses mainis on tuulel jõudu sitaks, et asju liigutada – oletame näiteks, 10m/sek puhuv tuul suudab veere- ja õhutaksitust arvestades maksimaalselt liigutada 1m2 taganttuule vastuvõtupinnaga ruudukujulist ratastel keha massiga näiteks 100kg kuni 8m/sek kiirusega.

See ei tähenda, et peaks tegemagi sellise keha – oluline nüanss on, et sõiduki projekteerimisel jääks tuulele veel võime lisatööd teha!

St sõiduk tuleb projekteerida võimalikult kergem ja väiksemat laup-õhutakistust tekitav, et selle 1m2 taganttuule vastuvõtupinna korral jääks veel tuulel üle võimet tööd teha propelleri käimapanemiseks ja vajaliku survejõu tekitamiseks.
See ongi see oluline koht, et taganttuule poolt sõiduki lükkamisest ülejääv jõud kasutatakse propelleri ringiajamiseks ja lisanduva lükkejõu tekitamiseks.

Propeller, rattad ja ülekanne tuleb projekteerida selliselt, et suudaksid tekitada sõidukit liigutada suutvat lisasurvejõudu ja et see tuule poolt sõiduki lükkamisest ülejääv jõud hakkaks läbi rataste, ülekande ja propelleri lisasurvejõuna rakenduma varem, kui sõiduk saavutab ainult taganttuule poolt saavutatava maksimaalkiiruse.

Jõudu siis!
27.07.2010 at 20:17 6 edits. Last edited 29.07.2010 at 15:17 by BlueStang
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
quote:
BlueStang: Niiet hakkategi ehitama?:)

Kindlasti tasuks asi enne läbi arvtada, mitte suvalisest kättesaadavst kraamist seda katse-eksituse kokku aretama hakata (teatavasti läks Tesla ka sellepärast Edisoni kontorist minema, et viimane oli rohkem nossov, kui teadlane). Nii võibki kergesti juhtuda, et osa katsetajaid saavad õnnelikult käsi hõõruda ja hõisata, et asi ikka ei toimi.

Asja õnnestumise huvides luban endale mõned olulised vihjed.

Kuigi juttu oli kiiruste erinevusest, siis mitte kiirused ei liiguta kehi vaid kehadele rakendatavad jõud, eksjuonju. Nagu Jesper ühes varasemas postituses mainis on tuulel jõudu sitaks, et asju liigutada – oletame näiteks, 10m/sek puhuv tuul suudab veere- ja õhutaksitust arvestades maksimaalselt liigutada 1m2 taganttuule vastuvõtupinnaga ruudukujulist ratastel keha massiga näiteks 100kg kuni 8m/sek kiirusega.

See ei tähenda, et peaks tegemagi sellise keha – oluline nüanss on, et sõiduki projekteerimisel jääks tuulele veel võime lisatööd teha!

St sõiduk tuleb projekteerida võimalikult kergem ja väiksemat laup-õhutakistust tekitav, et selle 1m2 taganttuule vastuvõtupinna korral jääks veel tuulel üle võimet tööd teha propelleri käimapanemiseks ja vajaliku survejõu tekitamiseks.
See ongi see oluline koht, kus taganttuule poolt sõiduki lükkamisest ülejääv jõud kasutatakse propelleri ringiajamiseks ja lisanduva lükkejõu tekitamiseks.

Propeller, rattad ja ülekanne tuleb projekteerida selliselt, et sõiduki lükkamisest ülejääv jõud hakkaks läbi rataste, ülekande ja propelleri lisasurvejõuna rakenduma varem, kui sõiduk saavutab ainult taganttuule poolt saavutatava maksimaalkiiruse.

Jõudu siis!



Blue.

Ole hea ja rega ennast ära sest neid nõuandeid on meil seadme ehituse käigus jooksvalt vaja ja just nende käest kes usuvad seadme töö võimalikusse. Ning see välistab olukorra kus saad pärast öelda, et me midagi valesti tegime.

Samuti ootaks nõu ja jõuga appi meile madist ole hea ja anna endast märku. Sina selle füüsika teema püstitasid ja ma usun, et su eesmärk oli üllas. st panna inimesi mõtlema, selle asemel, et põõsas viina juua ja roppe anekdoote rääkida. Nüüd on siis jõutud sinna maani, kus on sellest teemast reaalne kasu sees (inimesed mõtlevad ja vähe sellest teevad ka reaalselt katseid) ning sinu teadmised oleksid meile paljuski abiks. Nii et ootame :)

Ja auto teema on siis nüüd teises teemas ;)
27.07.2010 at 20:27
BlueStang
 
Füüsika küsimused ja vastused
nõu ma annan hea meelega, kui oskan, aga igasugu kommuunidesse ma põhimõtteliselt ei soovi kuuluda - ma pole kahjuks isegi mustangiklubi liige, nii inetu kui see minust ka ei ole, sry :uhoh
27.07.2010 at 20:36 3 edits. Last edited 27.07.2010 at 20:43 by BlueStang
Madlobster
Füüsika küsimused ja vastused
ok nende nimi jääb kommuunist välja kes seda soovivad aga st kui meil on tehnilist laadi arutelu kas siis koosolekutel või neti teel siis oleksime väga tänulikud kui oma sõna sekke ütled just sellepärast et sina oled üks väga põhilisi seadme töötamises veendunud inimesi ja just selliseid oleks meil rohkem vaja kui skeptikuid st ilma kommuuni kuulumata ole hea saada oma kontaktid, et saaksime sind siis seadme ehitusega kursis hoida ja vajadusel nõu juurde küsida.
27.07.2010 at 20:42
viplala
Füüsika küsimused ja vastused
Kurat, kell on jälle nii palju aga lähme selle teemaga edasi.
Kaks lihtsat küsimust ja üks veel.

Te olete kindlasti kuulnud, et kui õlut klaasi valada ja ta hakkab üle vahutama, siis tuleb näpp vahu peale panna, klaasi servaga tasa, ning üle vahutamine pidurdub. On's seal mingit alust väitele?

Teine küsimus on teie naha kohta. Te olete kindlasti käinud vannis või pikemaajaliselt viibinud mõnes teises veekogus, kus teie nahk puutub pikema aja jooksul kokku veega ja tänu sellele muutub selliseks imelikuks...nagu vanainimene oleksid. Mis su nahaga juhtub seal vees?

Kas meie suved on sellepärast soojemad talvest, et me oleme suvel päikesele lähemal kui talve perioodil?
28.07.2010 at 02:54
BlueStang
 
Füüsika küsimused ja vastused
läks jälle lahti - ei taha pahasti öelda, aga krt, viplala, õpi tinistama...

mis mõte on usaraua ja kiirendusvõistluste foorumi füüsikateemat mingiks blondiiniteemaks oma läbuga keerata koguaeg - vähe sellest, et mingid tegelased elementaarküsimusi (aastaajad - loodusõpetus 2. klass) siia postitavad - mõned krt isegi tõsimeeli vastavad nendele, c´mon mehed...?
28.07.2010 at 10:24 2 edits. Last edited 28.07.2010 at 11:18 by BlueStang
mrtn
Füüsika küsimused ja vastused
ok, minu viga, ma ei jaksa jälgida, kes siin tegelikult ajudega on ja kes mitte.
28.07.2010 at 11:21
ReyMan
Füüsika küsimused ja vastused
Krt see valguse ja aeg-ruumi teema oli palju huvitavam kui kogu see muu jama .
Huvitav teema rikuti ära :(
28.07.2010 at 13:47
viplala
Füüsika küsimused ja vastused
Ok Bluestang, sulle ka siis ajude ragistamist. Seleta ära kuidas on võimalik, et liites süsteemi juurde voolutarbijaid, väheneb aga hoopis voolu tarbimine.
Link ise on siin, sooviks seletust asjale. http://jlnlabs.online.fr/2SGen/index.htm
28.07.2010 at 16:02
BlueStang
 
Füüsika küsimused ja vastused
no aga tulistage - ma julgen tunnistada küll, et selline elektrotehnika jääb mulle vähe kaugeks:)
28.07.2010 at 18:06 1 edit. Last edited 28.07.2010 at 18:08 by BlueStang
madis
Füüsika küsimused ja vastused
Hoiaks igiliikuri ja spämmi siit teemast eemale. Seletus viplala lingi kohta: mitte jln labs vaid bs labs.
28.07.2010 at 18:56
BlueStang
 
Füüsika küsimused ja vastused
kuidagi vaikne siin - isegi tuul ei puhu:D

keegi väitis siin, et kogu teema on BS-ks muutunud ja peaks ikka valgusest edasi rääkima

Ok - kas tõene või väär? Minu väide on, et valguse kiirus ei ole konstantne vaid see aeglustub ajas:p
29.07.2010 at 00:00
viplala
Füüsika küsimused ja vastused
quote:
BlueStang: kuidagi vaikne siin - isegi tuul ei puhu:D

keegi väitis siin, et kogu teema on BS-ks muutunud ja peaks ikka valgusest edasi rääkima

Ok - kas tõene või väär? Minu väide on, et valguse kiirus ei ole konstantne vaid see aeglustub ajas:p

Hm, huvitav ma tulin sama tulemuse peale.
29.07.2010 at 00:21
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Füüsika küsimused ja vastused   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.